19033.
471. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Utazás, helytörténet
5 000 Ft
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén. Vadászatok Angol-Egyiptomi Szudánban. Cholnoky Jenő előszavával. 82 képpel. Budapest, [1931]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Könyvkiadóvállalata (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 240 p. + 28 t. (27 kétoldalas). Harmadik kiadás. Az Almásy László és Esterházy Antal közös, 1926. évi afrikai felfedező- és vadászútjáról szóló beszámoló először 1929-ban jelent meg, ezt a kiadást két éven belül két kiadás követte. Az egyes kiadások közti különbség a kötéstábla feliratozásában, az illusztrációs anyagban és a térkép meglétében vagy nem létében körvonalazható. Az 1929. évi első kiadás 83 fényképpel és 1 kihajtható térképpel rendelkezik, a gerincen és az első kötéstáblán pedig az ,,Autóval Szudánban" téves címfelirat olvasható. A kötés feliratozását a második és harmadik kiadásban már javították, ott már ,,Autóval Szudánba" felirat olvasható; a második és harmadik kiadás pedig egységesen nélkülözi a térképet, és 83, illetve 82 felvétellel jelent meg, az 1930., illetve az 1931. évben. Példányunk oldalain halvány foltosság, a kötet fűzése a hátsó előzéknél enyhén meglazult. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Vuray 26. Díszesen aranyozott, festett, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.