Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Vámbéry Ármin: Küzdelmeim. Budapest, 1905. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + VII + [1] + 516 + [2] p. + 6 t. + 5 melléklet (hasonmások, ebből 2 kétleveles, három feliratozott hártyával védett). Első magyar kiadás. Vámbéry Ármin (1832-1913) orientalista, Ázsia-kutató, egyetemi tanár, az ugor-török nyelvészeti háborúban a magyar nyelv és nép eredetének törökségi csoportját vezetve úgy tartotta, hogy a magyar nép és nyelv a hagyományos, kevertséget nem tűrő családfamodellel szemben török és ugor jelleggel egyaránt bír. Emlékirata kitér ugyan nemzetközileg is elismert tudományos munkásságára, mégis elsősorban saját élettörténetére koncentrál, századközépi gyermekkorára, házi tanítóskodására, majd ázsiai utazásaira, melyek kivonatos leírása során számos emlékezetes részletben örökíti meg a törökországi magyar emigráció életét, a török életmód századközépi - európai számára gyakran érthetetlen - formáit, majd közép-ázsiai utazásain a türk népek életmódját és gyakran a kalandorságot súroló úti kalandjai egyes eseményeit. Az angol külügyminisztériumba is bejáratos szerző kötete a magyar kiadással egy időben angol nyelven is megjelent. Példányunk címképe sérült, alsó harmada elvált, a belív egy levelén kisebb szakadás, az első repülő előzék kijár a kötetből. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Feliratozott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk