Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 248

Vonyó Anita: Kistérségek értékleltára. Fonyódi kistérség. Bp., 2004, Száz magyar falu könyvesháza. Térképpel illusztrált. Kartonált papírkötésben.
19137.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Táncsics Mihály: Fővárosunk. (88 hasonmás oldal.) A bevezetőt írta és a jegyzeteket készítette: H. Kohut Mária. Budapest Főváros Levéltára Forráskiadványai VIII. Bp., 1975, Budapest Főváros Levéltára. Aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas papír védőborítóval. Megjelent 1500 példányban.
19138.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
19139.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Legeza László: Burgenland. Várvidék és az Őrség. Bp., 2003, Mikes. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, átlátszó védőfóliában.
19140.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
19141.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Borsos Béla-Sódor Alajos-Zádor Mihály: Budapest építészettörténete, városképei és műemlékei. Szerk.: Pogány Frigyes. Bp., 1959, Műszaki. Rengeteg képpel és 3 térképpel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, egy kihajtható tábla szakadt, könyvtest sérült, borítón folt.
19142.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Hans Dernschwam: Erdély-Besztercebánya-Törökországi útinapló. Bibliotheca Historica. Közreadja: Tardy Lajos. Bp., 1984, Európa. Aranyozott egészbőr kötésben, papír védőborítóval. Készült 6000 példányban.
19143.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Belitzky János: Nógrád megye története 896-1849. Első kötet. Hn., 1972, Nógrád Megyei Tanács. Egészvászon kötésben, kopott papír védőborítóval.
19144.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
19145.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
O. Dosek - D. Ucniková - M. Murín: Bratislava útikalauz. Bratislava/Pozsony, 1978, Sport Szlovák Testnevelési Kiadó. Kiadói papírkötés. + Hét. A Szlovák Szocialista Köztársaság Kormánya Idegenforgalmi Bizottságának ismeretterjesztő képes kiadványa. Fekete-fehér fotókkal, magyar nyelven, 35x27 cm, 16 sztl. lev.
19146.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Rajna György: Budapest köztéri szobrainak katalógusa. A szerző, Rajna György (1913-1998) által DEDIKÁTL! Bp., 1989., Budapesti Városszépítő Egyesület. Kiadói papírkötés.
19147.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Dr. Cholnoky Jenő: A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, 271 p.+ 19 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval, hiányzó gerinccel, több lap sérült, a szennylapok elváltak a fűzéstől.
19148.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft