Táncsics Mihály: Fővárosunk. (88 hasonmás oldal.) A bevezetőt írta és a jegyzeteket készítette: H. Kohut Mária. Budapest Főváros Levéltára Forráskiadványai VIII. Bp., 1975, Budapest Főváros Levéltára. Aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas papír védőborítóval. Megjelent 1500 példányban.
Legeza László: Burgenland. Várvidék és az Őrség. Bp., 2003, Mikes. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, átlátszó védőfóliában.
Háromszéki népballadák. Albert Ernő és tanítványai gyűjteménye, Faragó József bevezetőjével és jegyzeteivel. Bukarest, 1973, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón némi kopással.
O. Dosek - D. Ucniková - M. Murín: Bratislava útikalauz. Bratislava/Pozsony, 1978, Sport Szlovák Testnevelési Kiadó. Kiadói papírkötés. + Hét. A Szlovák Szocialista Köztársaság Kormánya Idegenforgalmi Bizottságának ismeretterjesztő képes kiadványa. Fekete-fehér fotókkal, magyar nyelven, 35x27 cm, 16 sztl. lev.
Rajna György: Budapest köztéri szobrainak katalógusa. A szerző, Rajna György (1913-1998) által DEDIKÁTL! Bp., 1989., Budapesti Városszépítő Egyesület. Kiadói papírkötés.
Dr. Cholnoky Jenő: A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, 271 p.+ 19 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval, hiányzó gerinccel, több lap sérült, a szennylapok elváltak a fűzéstől.