Ifj. Tildy Zoltán: Fehértó. A szerző fotóival. Bp., [1951], Országos Természetvédelmi Tanács, 75 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, kopott borítóval.
Útikönyv sorozat tétel, 9 kötet: Trócsányi Zoltán: Észak nomádjai, Schrenzel: Abesszínia. Afrika Kánaánja. Ford.: Dr. Kőszegi Imre. A kultúrtörténeti függeléket írta Juhász Vilmos.; Emil Ludiwg: A Nilus Egyiptomban. Ford.: Csánk Endre, Juhász Vilmos: Az aranyföld hajósai, Houben: A déli sark meghódítása. Ford.: Juhász Vilmos, Houben: Az Északi Sark felfedezés. Ford.: Juhász Vilmos.;Szemjonov: A föld kincsei. Gazdasági földrajz mindenki számára. Ford.: Braun Róbert, Juhász Vilmos: Tibet, Juhász Vilmos: Az inkák birodalma. Bp., én., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötések, jó állapotban.
cca 1930 Ausztria. Télisport Ausztriában. Utazási prospektus. Wien, Österreichische Verkehrswerbung, 16+4 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. A borító jelzett (Kosel.) Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az utolsó két lap kijár, az egyiken kivágás.
1935 Budapest Carta e Guida. Bp., Ufficio Turistico Municip., kétoldalas olasz nyelvű turista kalauz, fekete-fehér fotókkal, benne nem csak budapesti, hanem magyar információkkal is, valamint Budapest térképpel, térkép: 45x41 cm
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé laza fűzéssel.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal. + [Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foxin foltos lapokkal.
A Mosonmegyei Történelmi és Régészeti Egylet 1884. évi jelentése. Magyaróvár, 1885, Czéh Sándor, 15 p. Papírkötés, szakadozott, az utolsó lap sérült, régi intézményi bélyegzésekkel.
Magyarország helységnévtára 1952. Bp., 1952, Statisztikai Kiadóvállalat. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, előzéklapon egészen apró lapszéli sérülésekkel.
Magyarország helységnévtára 1956. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopot gerinccel és borítóva, hiányzó címlappal, azt követő első lap teteje vágott, .
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.