Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 248

19013.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
PARDOE, (Julia) Ungarn und seine Bewohner und Einrichtungen in den Jahren 1839 und 1840. Deutsch von L. v. Alvensleben. 1. Th. [a 3 ból]. Leipzig, 1842. Reclam. IV+226; Fűzve, korabeli sérült papírborítóval. Julia Pardoe (1806-1862) angol írónő. Több érdekes úti beszámolót írt, Magyarországgal több műben is foglalkozott. Egy két lap sérült.
19014.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Dr. Holub József: Zalavármegye kiterjedése és határai a középkorban. Különlenyomat a "Földrajzi Közlemények" 1916. évfolyam XLIV. kötet 6. füzetéből. DEDIKÁLT! Bp., 1916, Friz Ármin. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
19015.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Posewitz, [Tivadar] Theodor:  Reisehandbuch durch Zipsen, Hohe Tátra und Zipser Mittelgebirge. Gepfelbesteigungen con Franz Dénes. Budapest, 1898. Franklin-Verein Ung. Literarische Anstalt und Buchdruckerei. XVI + 336 + [4] p. + 2 t. (egy kihajtható, egy színes, dupla oldalas) + 10 t. (színes, 7 kihajtható, egy dupla oldalas). Első német kiadás. Posewitz Tivadar (1851-1917) katonaorvos, geológus, Borneó- és Tátra-kutató, turisztikai író. Kézikönyvében a századfordulós hazai turizmus kiemelten fontos területére, a Szepesség városaiba és a Magas-Tátrába kalauzol. Német nyelvű útikönyve a történelmi ismertetésen túl a helyi lakosság népi karakterét is vázolja, majd az egyes régiót bő ismertetését nyújtja turisták, természetjárók és szállóvendégek számára, oldalszámozáson belül turisztikai fotók és vár-alaprajzok kíséretében. A kötet egyidejűleg magyar nyelven is megjelent. Az első előzéken a Tátrába vezető közlekedési útvonalak hálózata. A címoldalon és az egyik térkép verzóján régi gyűjteményi bélyegzés, az oldalak felső részén, a szövegtükrön kívül apró rozsdafoltosság. Példányunkból 2 levél hiányzik, a munka 12 térképpel teljes, a kihajtható panorámakép két részletben. Poss.: Tátraszéplak Fürdőigazgatósága. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19016.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
23
Ljubica Otić - Veselinka Marković - Mirko Grlica: Minden csak reklám. Részletek a reklámok történetéből Vajdaságban 1941-ig. (Kiállítási katalógus). Szabadka-Újvidék, 2013, Városi Múzeum - Vajdasági Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19017.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Hydrographus: A jegyenyei Hidegkút nevű gyógyfürdőnek népszerű ismertetése. Kolozsvár, 1875. 16p. Papírgerinccel
19018.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
John Lukacs: Budapest 1900. A Historical Portrait of a City and Its Culture. New York, Weidenfeld & Nicolson, 1988. Angol nyelven. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal és illusztrációkkal. Félvászon kötésben, enyhén viseltes papír védőborítóban.
19019.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Dr. Biró Zoltán: Amerika. Magyarok a modern csodák világában. Hegedüs Loránt előszavával. A szerző, Biró Zoltán (1898-1979) által Dékány András (1903-1967) író, újságírónak DEDIKÁLT! Bp., é.n., Hungária. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
19020.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Nagyenyedi album (1926). Szerkeszti: Lukinich Imre. Budapest, 1926. A Nagyenyedi Bethlen-kollégium Volt Diákjainak Testvéri Egyesülete (,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt.) 252 p. + 3 t. (dupla oldalas). Az oldalszámozáson belül gazdag szövegközi és egész oldalas illusztrációs anyaggal díszített művelődéstörténeti-pedagógiatörténeti tanulmánygyűjteményt Ravasz László püspök bevezetése nyitja, melyet Imre Sándor államtitkárnak a transzilvanizmus (erdélyiség) lényegéről írt esszéje követ, majd változatos tanulmányok méltatják Erdély politikai és művészettörténeti jelentőségét. A kötet törzsanyagaként oktatástörténeti tanulmányok. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az első előzéken Ex libris. Poss.: Molnár János. [Molnár János helytörténész, kecskeméti népművészeti és könyvgyűjtő, a kecskeméti Katona József Társaság vezetőségi tagja, számos magyar író, költő erdélyi úti kalauza, számos erdélyi költő, író kecskeméti házigazdája az 1960-1980-as években.] Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a Bethlen-család aranyozott címer-emblémájával. Jó példány.
19021.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Die Seebäder Italiens. (Róma, 1934), E.N.I.T., 259 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, laza, részben szétváló fűzéssel.
19022.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Debrecen története 1., 2., 4. köt. 1.: 1693-ig. Szerk.: Szendrey István; 2.: 1693-1849. Szerk.: Rácz István; 4.: 1919-1944. Szerk.: Tokody Gyula. (Öt kötetben teljes). Debrecen, 1981-1986, Debrecen Megyei Városi Tanács V.B. Művelődési Osztálya. Kiadói egészvászon-kötés, a 2. kötet borítóján kisebb sérüléssel, kissé sérült kiadói papír védőborítókban.
19023.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Mirko Grlica: Subotice koje nema. / Az elbontott Szabadka. Szabadka, 2015, Városi Múzeum. Kétnyelvű. Kiadói papírkötés.
19024.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft