Kováts Zoltán: Somogy megye népessége a XVII-XVIII. század fordulóján. DEDIKÁLT! Somogyi Almanach 12. sz. Kaposvár, 1969, Somogy m. Nyomdaipari Vállalat, 52+4 p. Kiadói papírkötés, az utolsó lap és a hátsó borító foltos. Megjelent 700 példányban. + Fallenbüchl Zoltán: Somogy megyei diákok a XVIII. század derekán. Levéltári Évkönyv 2. Kaposvár, 1971., nyn., 85-90 p. Kiadói papírkötés, foltos.
Gazdag László: Régi vízfolyások és elhagyott folyómedrek Orosháza környékén. Különlenyomat az orosházi Szántó Kovács Múzeum évkönyvéből. Orosháza, 1960, Szántó Kovács Múzeum, 257-306 p.+2 (térképek) t. Kiadói papírkötés.
A Hazáért. Borsod megye történelmi múltja. [Miskolc],(1954.), Hazafias Népfront Borsodmegyei Bizottsága, (Miskolc,Borsodmegyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 101 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Megjelent 2000 példányban.
Weisz Gábor: Válogatás Vác város helytörténeti irodalmából. Készült Vác alapításának 900 éves évfordulójára. Összeáll.: - -. Vác, 1974, Vác Városi Tanács VB. Művelődési Osztálya, 41 p. Kiadói papírkötés.
Vörös Márton: Pécsi tűzoltóság a XVIII. században. DEDIKÁLT! Különlenyomat: a Pécs Szab. Kir. Város "Majorossy Imre Múzeumának" 1939-1940. évi értesítőjéből. Pécs, 1940, Pécs Szab. Kir. Város "Majorossy Imre Múzeuma, 70-85 p. Papírkötés, az elülső borító hiányzik, a gerinc mentén sérüléssel, gyűrődésnyomokkal, kissé foltos.
Angyal Endre : Lackner Kristóf és a barokk humanizmus kezdetei. A "Soproni Szemle" kiadványai 161. sz. VIII. évf. 1944. 1. sz. Sopron, 1944, Röttig Romwalter, 18 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányos, foltos.
Békéscsaba városképi és műemléki vizsgálata. Bp., 1951, Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 6+5+1+2+9+1+6+7+1+6+4 p. Papírkötésben, két lap szélén szakadásokkal, sérült gerinccel.
Szolnok városképi és műemléki vizsgálata. Bp., 1951, Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 1+3+5+1+2+9+1+6+3+1+6+2+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen apró sérülésekkel, az elülső borítón bejegyzéssel.
Schönherr Gyula dr. emlékezete. A ,,Schönherr Gyula dr. emléktábla" leleplezése alkalmából kiadja özv. Schönherr Antalné. Bp., 1910., Franklin, 1 t. + 65 p. Papírkötés, borító nélküli példány..
Schönherr Gyula (1864-1908) nagybányai történész, levéltáros.
Hódmezővásárhely városképi és műemléki vizsgálata. Bp., 1951, Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 6+7+1+2+7+1+6+3+1+6+4 p. Papírkötésben, sérült gerinccel és kötéssel, a borítón bejegyzéssel.