Szviezsényi, Zoltán: Budapest Metropoli di Bagni. Bp., (1940), Comitato Centrale delle Stazioni Termali e Climatiche di Budapest (Budapesti Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság), 64 p. Olasz nyelvű kiadás. Kiadói papírkötés.
Kiállítási Útmutató az 1885. évi Budapesti Országos Általános Kiállítás bizottsági tagjainak, a kiállítóknak s a kiállítás iránt érdeklődőknek. Hivatalos adatok alapján szerkesztették Balogh Vilmos és Toldy Ferencz. Bp. 1883., Pesti Könyvnyomda Rt., IX+311+9 p.+16 sztl. lev. Az 1885. évi kiállítás volt az első, amit a Városligetben rendeztek, erre épült az Iparcsarnok is. 270.000 négyzetméteren mintegy 600 kiállító jelent meg. Itt mutatták be a Ganz-féle kéregöntésű vasúti kereket vagy a Thonet bútorokat is. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső tábláról a papírborítás levált, a hátsó táblán a papírborítás sérült, javított.
Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Az előszót írta: Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1938,Műemlékek Országos Bizottsága - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 63 p.+ CLX t. (képtáblák) + (6)p. . Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal,