Budapest Székesfőváros Történeti Múzeuma kiállításai, 3 db:
Buda, Óbuda, Pest 1800 előtt.;
Budapest multja az őskori telepektől a világvárosig.;
Fővárosunk 1800-1873 között. Buda, Óbuda, Pest alakulása az egyesítés előtt.;
Bp., 1946-1948, Budapest Székesfőváros Közművelődési Ügyosztálya, 14 p.; 15+1 p.; 50 p. Kiadói papírkötések.
1946 Budapest városfejlesztési programja - Területfelhasználási terv (1. sz. melléklet), 1 : 50.000, Bp., Polgármesteri III. (Városrendezési és magánépítési) ügyosztály, kisebb lapszéli szakadással, javított, 41x50 cm
cca 1935 Budapest-Ungarn, német nyelvű, fekete-fehér fotókkal illusztrált naptár. Bp., Székesfővárosi Házinyomda. Kissé viseltes, sérült állapotban, 25x18,5 cm
2 db budapesti múzeumi kiadvány, katalógus: Szilas Péter - Király Árpád: Szabadtéri közvilágítási kiállítás. A Magyar Elektrotechnikai Múzeum füzetei 3. Bp., 1993, Magyar Elektrotechnikai Múzeum. Kiadói tűzött papírkötés. + Közlekedési Múzeum, Budapest. Szerk.: Kocziánné Dr. Szentpéteri Erzsébet. (Bp., 1990, MTI Nyomda). Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
cca 1985 Halle - Budapest - Halle. Bericht einer Reise 11 p. + 12 t (fekete-fehér fotók). Német nyelvű utinapló, egy NDK-ból Magyarországra érkező nyomdász csoport benyomásai Budapestről és az országról: Látogatás a Szikra-nyomdában, az Esti Hírlap nyomdájában, szentendrei és balatoni kirándulás stb. 12 fotóval az utazásról, több Budapestről, egy a Balatonról, néhány beazonosítandó helyszínről. Fotók méretei: 7x12 cm. Feltételezhetően egy csak az utazás részvevőinek és talán a magyar házigazdáknak készített összeállítás. Egészvászon kötés, borítón apró kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban.
Budapest templomai sorozat két kötete: Fabó Beáta, Kovács Mária, Mayerné Lendváry Mária, Rosch Gábor: Budapest templomai. VI. kerület. Bp., 2016, Budapesti Városvédő Egyesület. 68 p. A keresztény templomok mellett három zsinagóga is szerepel a könyvben. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. + Fabó Beáta, Kovács Mária, Mayer László, Mayerné Lendváry Mária, Millisits Máté, Székely Imre: Budapest templomai. III. kerület. Bp., 2002, Óbudai Múzeum. 47 p. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
1946 Budapest városfejlesztési programja - Vasút, gyorsvasút, kikötők, repülőterek (6. sz. melléklet), 1 : 50.000, Bp., Polgármesteri III. (Városrendezési és magánépítési) ügyosztály, 41x50 cm
Darvas István: A budai alagút ismeretlen első tervezői és tervei. Különlenyomat a Városi Szemle XXXII. évfolyamából. Bp., 1946, Székesfővárosi Házinyomda, 19+(1) p.+ 1 (kétoldalas) t. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval, a szövegben ceruzás ill. tollas korrektúrákkal.
Eperjessy István: Zugliget és vidéke. Budapest nyaraló és kiránduló helye. Útmutató és térkép a kirándulók részére. Bp., 1991, Pátria. Harmadik kiadás. Az 1906-os kiadás reprintje. Kiadói félvászon-kötés, térkép-melléklettel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.