Eperjessy István: Zugliget és vidéke. Budapest nyaraló és kiránduló helye. Útmutató és térkép a kirándulók részére. Bp.,1906, Budapest-Zugliget Egyesület, (Athenaeum-ny.),70 térkép illusztrációval +10 p reklámok, menetrendek. Kiadói papírkötés, hátsó borító nélkül
Buda és Pest fürdőinek és gyógyforrásainak irodalma. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai II. Bp., 1933, (Székesfővárosi Házinyomda), XV+(1)+83 p. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti papírborító bekötve, néhány kissé szakadt lappal.
1957 Budapest képes térképkalauz, szerk.: Szöllősi Ernő, kiadja: Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal, papírkötés, jó állapotban, 64p + Buda a középkorban (1963) BTM füzet
Jenő Heltai, Dezső Kosztolányi, Frigyes Karinthy et alli: Les Cafés littéraires de Budapest. Anthologie de textes littéraires hongrois et photographies anciennes. Nantes, 1998, Éditions Le Passeur-Cecofop. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, borítón apró kopásnyomokkal.
25 éve az állami építőiparban a 100 éves Budapestért - 43. Á.É.V. (43. sz. Állami Építőipari Vállalat) 1948-1973. Bp., 1973, Révai Nyomda. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
1885 Budapesti kiállítási emlék. Ő fensége Rudolf trónörökös védnöksége alatt álló országos kiállítás. Kiadja: Bettelheim Miksa Budapesten. 15 litho képet tartalmazó leporelló, a képeken az Operaház, Dohány utcai zsinagóga, Nyugati pályaudvar, Nemzeti Múzeum, Lánchíd, stb. Sérült kiadói papírborítóban, a borító két részre, a leporelló három részre vált.