Szerb Antal: Budapesti kalauz Marslakók számára. Kolozsváry Sándor rajzaival. Budapest 1935 Löbl Dávid és Fia 30 + [1]p. Első kiadás. Kiadói félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal, papírborító nélkül.
Hídvégi János Péter: 100 éves a Főtaxi. 1913-2013. Bp., 2013, Főtaxi Zrt., 179 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Kereskedelmi forgalomba nem került.
3 db Óbuda helytörténeti kötet: Pereházy Károly: A régi Óbuda. Kássa Gábor akvarelljeivel. Bp.,1975, Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Bán Éva, Erős Gábor et alii (szerk.): Óbuda. Bp., 1985, III. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Kiadói papírkötés, kötése megtört, borító hátoldalán apró felületi sérüléssel. + Apám Óbudája. Seidl József fényképei alapján összeáll.: Silló-Seidl György. Bp., 1986, Táltos. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Petrik Albert: A régi Buda-Pest építőművészete III. rész. Építő munkavezetők könyvtára. XXXII. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp., 1911, Ifj. Nágel Ottó, 103 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, gerincen apró sérüléssel, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Lestyán Sándor: Pest-budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 (kihajtható) t.+ 245+(3) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, a belső kötéstáblán Alexander Brody tulajdonosi bélyegzőjével.
Illustrita gvidlibro tra Budapesto. Propagandilo de Géza Nyulászy de Csáholy.
(Budapest, 1912). Szerző (Markovits és Garai ny.) 80 p.
Eszperantó nyelvű városismertető kiadvány a magyar fővárosról, oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel. A kiadvány végén az eszperantó világnyelv kialakulásáról írt magyar nyelvű tanulmány. Oldalszámozáson belül számos, döntően eszperantó nyelvű, egész oldalas hirdetéssel. A címoldalon és a fedőborítókon régi tulajdonosi bélyegzés, az első nyomtatott oldal verzóján régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka.