Budapest 150

Tételek száma: 63

Szerb Antal: Budapesti kalauz Marslakók számára. Kolozsváry Sándor rajzaival. Budapest 1935 Löbl Dávid és Fia 30 + [1]p. Első kiadás. Kiadói félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal, papírborító nélkül.
18872.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Hídvégi János Péter: 100 éves a Főtaxi. 1913-2013. Bp., 2013, Főtaxi Zrt., 179 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Kereskedelmi forgalomba nem került.
18873.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
3 db Óbuda helytörténeti kötet: Pereházy Károly: A régi Óbuda. Kássa Gábor akvarelljeivel. Bp.,1975, Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Bán Éva, Erős Gábor et alii (szerk.): Óbuda. Bp., 1985, III. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Kiadói papírkötés, kötése megtört, borító hátoldalán apró felületi sérüléssel. + Apám Óbudája. Seidl József fényképei alapján összeáll.: Silló-Seidl György. Bp., 1986, Táltos. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18874.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Petrik Albert: A régi Buda-Pest építőművészete III. rész. Építő munkavezetők könyvtára. XXXII. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp., 1911, Ifj. Nágel Ottó, 103 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, gerincen apró sérüléssel, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
18875.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
1945 Szendrő István (1908-2000): A romos Kálvin-tér részlete, előtérben a szétlőtt Danubius-kúttal, jelzés nélkül, 17x22 cm
18876.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
1973 Moulin Rouge prospektus / műsorfüzet, ünnepi műsorokkal Budapest egyesítésének 100. évfordulója alkalmából, fekete-fehér képekkel, 6 sztl. lev.
18877.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Lestyán Sándor: Pest-budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 (kihajtható) t.+ 245+(3) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, a belső kötéstáblán Alexander Brody tulajdonosi bélyegzőjével.
18878.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Illustrita gvidlibro tra Budapesto. Propagandilo de Géza Nyulászy de Csáholy. (Budapest, 1912). Szerző (Markovits és Garai ny.) 80 p. Eszperantó nyelvű városismertető kiadvány a magyar fővárosról, oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel. A kiadvány végén az eszperantó világnyelv kialakulásáról írt magyar nyelvű tanulmány. Oldalszámozáson belül számos, döntően eszperantó nyelvű, egész oldalas hirdetéssel. A címoldalon és a fedőborítókon régi tulajdonosi bélyegzés, az első nyomtatott oldal verzóján régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka.
18879.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Scheiber Mária: A régi Pest-Buda egykorú újságok hirdetéseiben, Bp, 1957. 16p.
18880.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Olvashatatlan jelzéssel: Új ház a Nagy Lajos király úton. Ceruza, papír, paszpartuban, 20×29,5 cm
18881.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Jelzés nélkül: Mátyás-templom és a Halászbástya, Budapest. Ceruza, papír, jobb alsó sarkában foltos, 30x43 cm
18882.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Olvashatatlan jelzéssel, 2 db mű: Szentháromság tér, Budapest és Lovaskocsi. Ceruza, papír, sarkaiban papírra kasírozva, 21x23,5 és 19,5x26,5 cm
18883.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft