Visegrády Gabriella: Parti szél. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor (Nagyvárad, Betnár Béla ,,Grafika"-ny.),127 p. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
Szaplonczay Manó: A Somogyi Balatonpart községei mint Nyaraló és fürdőhelyek.
Kaposvár, 1896, Röthler György ny. 83 p., 13 t.Korabeli félvászon kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával. Egy két lap szélén a savasságból eredő sérülések, a táblák hiánytalanok és jó állapotúak. Nagyon ritka! .
Iván József: Balatonfüred környéke és a Balaton. Szerk.: - -. Balatonfüred, 1935, Iglói János, 144 p. + 3 (kihajtható térképek) t. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a borítón későbbi műanyag védőfóliával.
cca 1920-1930 Ottó Pensio Balatonalmádi. A Kir. M. Automobil Club helyi állomása, kihajtható prospektus fekete-fehér fotókkal. Székesfehérvár, Eisler-ny., kis szakadásokkal, az alján apró hiánnyal.
cca 1930-35 Fekete-fehér képekkel illusztrált, kihajtható turisztikai Balaton prospektus, számos érdekes korabeli információval (közlekedés, fürdőhelyek listája, panziók árai, hotelek listája stb.), német nyelven, apró szakadásokkal, jó állapotban
cca 1946-1960 Hajókat, gőzhajókat ábrázoló fotók, 6 db, közte két budapesti felvétel a régi Erzsébet-híd romjaival ill. a kupola nélküli Budavári Palotával; a hátoldalon részben feliratozva, ragasztásnyomokkal, 13x8 cm körül
Csillag Miklós - Varró József: ,,Franz I" a Császári-Királyi Szabadalmazott Első Dunagőzhajózási Társaság első gőzhajója. A Közlekedési Múzeum Közleményei 3. Bp., 1968, Közlekedési Múzeum - Közdok, 36 p.+ 4 (kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1050 példányban.