3 db Balatonnal, hajózással, fürdőzéssel kapcsolatos reprint könyv: Gróf Széchenyi István: Balatoni gőzhajózás.; Szerelmey Miklós: Balaton albuma. Emlék Füred s környékéről [...]; Erdős József (szerk.): Magyar fürdő-kalauz 1911. Bp., 1983-1984, ÁKV. Kiadói kartonált papírkötés.
[Kotta] Der Sturm auf dem Plattensee. Phantasie von Ignatz Mihály. Op. 4.
Budapest und Leipzig. 1910. Rózsavölgyi & Co. (Eberle József és Társa Zeneműnyomdája, Budapest). 7 + [1] p.
Mihályi Ignác (1843-1886) zeneszerző a XIX. század második felének közkedvelt dalszerzője volt, legismertebb darabja az 1880-as években keletkezett, ,,A Balaton háborgása" címmel. Feljegyzések szerint az 1895-ben a Balatonfüredre látogató Wlassics Gyula vallásügyi minisztert is a helyi színezetű zongoraopusz előadásával fogadták (Borsszem Jankó, 1895. június 16). Magyar koloritja folytán a mű évtizedekig a hazai zenetanodai vizsgák és előadások népszerű darabja volt, az 1930-as, 1940-es évekig rádióműsorokban is előfordult. A Rózsavölgyi és Társa Kiadó kiadványunk tanúsága szerint 1910-ben szerezte meg a zenemű magyar és külföldi kiadási jogát. A zenemű német változatának - tételünknek - első fedőborítóját a tihanyi apátságot ábrázoló színes kőnyomattal illusztrálták, erősítendő a zenemű magyaros és balatoni jellegét. A hátsó borítón, reklámfogás gyanánt Mihályi Ignácz hét zongoraetűdjének bevezető részletei. Az első borítón régi kereskedői bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés.
Poss.: Hudacsek Anna.
Fűzve, papírcsíkkal erősített, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
[Kotta] A Balaton háborgása. Ábránd. Op. 4. Szerzette Mihály Ignác.
Budapest-Lipcse, 1910. Rózsavölgyi és Társa Zeneműkereskedése - Röder C. G., Leipzig. 7 + [1] p. 37-ik ezer.
Mihályi Ignác (1843-1886) dualizmus kori zeneszerző közismert zongoraslágerének 1917. évi címlapkiadása. A zeneszám az 1880-as évek népszerű darabja volt, feljegyzések szerint az 1895-ben a Balatonfüredre látogató Wlassics Gyula vallásügyi minisztert is a helyi színezetű zongoraopusz előadásával fogadták (Borsszem Jankó, 1895. június 16). Magyar koloritja folytán a mű évtizedekig a hazai zenetanodai vizsgák és előadások népszerű darabja volt, az 1930-as, 1940-es évekig rádióműsorokban is előfordult. A Rózsavölgyi és Társa Kiadó kiadványunk tanúsága szerint 1910-ben szerezte meg a zenemű kiadási jogát, példányunk színes balatoni zsánerjelenetet ábrázoló címlapja az etűd 1917. évi utánnyomásából való. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzések. A belív néhány oldalán kézírásos zenetanári instrukciók, a leveleken oldalt kisebb szakadásnyom. A kotta hátsó fedőborítóján kedvcsináló gyanánt Horváth G. zeneszerző tizenkét zongoradarabjának rövid, bevezető részlete, ,,Leichte ungarische Fantasien" címmel.
Poss.: Klein Franciska III. B. osztályos tanuló; Hudácsek Anna.
Fűzve, papírcsíkkal erősített, színes, kissé sérült kiadói borítóban.