Gyurkovics fiúk, 1941. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Turay Ida, Rajnay Gábor, Simor Erzsi, Szilassy László és mások szereplésével. Herczeg Ferenc regénye. Litográfia, papír. Kenyeres grafikája, jelzett a litográfián. Unitas Lito nyomda. Kárpát Film. Kováts Béla Filmreklám. Egészen apró lapszéli sérüléssel. Korához képest jó állapotban. 84×28,5 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie, with very small damage on the edge, otherwise in good condition, lithograp on paper.
Három csengő, 1941. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Jávor Pál, Tolnay Klári, Turay Ida és mások szereplésével. Rendezte: Podmaniczky Félix. Zene: Fényes Szabolcs. Litográfia, papír. Muskovszky László (1902-?) grafikája, jelzett a litográfián. Rovenszky Pázmány kőnyomda. MFI Film. Kováts Béla Filmreklám. Lapszéli apró szakadásokkal, máskülönben jó állapotban. 84×29 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie, with very small tears on the edge, lithography on paper.
cca 1930 Szőke Szakáll pasztell plakát terv. Feltehteően Gärtner Sándor, művésznevén Gerő Jenő vagy Szőke Szakál magyar származású, nemzetközi karierrt befutott színész ábrázolása. Nagy méretű, pasztell, papír, .90x70 cm Szélén kis beszakadássokkal Sorky jelzéssel
A csábító, 1941. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Gustav Fröhlich, Lida Baarova, Theodor Loos, Harald Paulsen és mások szereplésével. Litográfia, papír. Muskovszky László (1902-?) grafikája, jelzett a litográfián. Kuti-Csertyánszky Litó. Ufa. Kisebb sérülésekkel, hajtásnyomokkal. 95×31,5 cm. / Vintage Hungarian poster of the German Ufa movie Die Stunde der Versuchung, with minor damages, lithography on paper.
Különös fogadás, 1944. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Alida Valli szereplésével. Litográfia, papír. Kellner Márkus Nyomda, Bp. Filmellátó Kft. Lapszéli apró szakadásokkal, hajtásnyomokkal. 84×29 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie starring Alida Valli, with very small tears on the edges, lithograph on paper.
Szegő Gizi (1902-1985): Kati katonája, 1928. Filmplakát. Litográfia, papír, jelzett a plakáton. Kádár Film. Pöhm J Bp. 24x48 cm. Hajtásnyommal, egészen apró lapszéli szakadással. Rendkívül ritka!
cca 1930 Puljer Influment cukorka köhögés és rekedtség ellen, art deco plakát, karton, kis sarktöréssel, szerepelt egy példány az art deco kiállításon,18x25 cm
Baleset ellen védekezz! Naponta 100 Baleset. Tempera, karton, jelzés nélkül, feltehetően Börtsök László (?-?) grafikus műve. 1930-40 körül. Plakátterv. Lapszéli kisebb sérülésekkel. 63x47 cm
cca 1930 "Cseh György Tánc Intézete Építő Palota Irányi utca 17 ..." Madách-ny., jelzett a dúcon (Tóth), színes litografált art deco plakát, hajtott, szakadt, foltos, 46x30 cm.
Cseh György (1902-1965.) a kor elismert és keresett tánc- és illemtanára.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.