Zenetörténet, Kották, Hangszerek

Tételek száma: 39

1996 Bilder einer Ausstellung von M. Moussorgsky. Egy kiállítás képei. Zsubori Ervin elektrografikus adaptációi, 1 (címlap) sztl. lev.+12 t. A művész, Zsubori Ervin (1961-) közgazdász, infografikus, szerkesztő, művészetszervezető által jelzett táblákkal. Papír mappában, jó állapotban.
17961.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,50
31,43
[Kotta] Ukrainai kozák táncz. Danse de cosaque de la l'Ukraine. Budapest, [1917 körül]. Lédeder István Antiquar, Könyv és Zeneműkereskedés [ny. n.] [4] p. Léderer István erzsébetvárosi antikváriuma és zeneműboltja 1913-ban kezdte meg zongora- és nótakottáinak kiadását, eleinte 30 filléres áron, a sorozat 1918-ban már a 145. számnál tartott. Folyóirathirdetéseiben tételünket így reklámozta a kiadó: ,,Szövege nincs, de mint muzsika -elsőrangú tánc!". A hátsó borítón a megjelentetett zeneművek listája, emlékezetes marketingstratégiai megjegyzéssel: ,,Küldje be ismerősei címét, akik muzsikálnak, a fáradságért egy szép kottát küldök ingyen ajándékul". A címoldalon javítások. (Népszerű zeneműtár, 130. szám.) Fűzve, enyhén sérült lapokkal. Ritka.
17962.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Falk Géza: A magyar muzsika mesterei. A szerző, Falk Géza (1899-1945) által Lányi Viktor (1889-1962) zeneszerző, író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1937, Dante, 206+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló fűzéssel, a borító kis szakadásokkal.
17963.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Queen. A rock koronás királyainak teljes, képekkel illusztrált története. H.n., é.n., Cartaphilus Könyvkiadó. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Egészvászon kötésben, hibátlan
17964.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Újra! Újra! (Pesti Apache-nóta). Mérei Adolf szövegére éneklik: Solti Hermin, Somfai Róza, Kökény Ilona, Boross Géza, Heltai Hugó, Dezsőffy László. A Royal Orfeum óriási slágere!! Bp., é.n. (1910 körül), Bálint Dezső (Pesti Könyvnyomda metszése és nyomása). II. kiadás. Kotta. 5+1p. Kiadói szecessziós, az előadó színészek fotójával (Ganz Albert fényképész) illusztrált és korabeli kereskedői bélyegzéssel ellátott papírborítóban, borító hátoldalán a Royal Orfeum épületével és eladásán készült fotóval illusztrált, a színházat bemutató nyomtatott szöveggel, apró szakadásokkal, szélén apró lyukakkal.
17965.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Miért is vagyok szegény!. Zenéjét és szövegét írta: Ányos Laci. Fővárosi Orfeumok és kabarék műsora. Bp., (1913), Léderer István (Műint. Lengyel Lipót). Kotta. 3+1p. Kiadói szecessziós, az előadó színészek (Révész Kató és Csillag Szerén) fotóival illusztrált papírborítóban, borító tetején elszíneződéssel és apró folttal, borító hátoldalán Léderer István reklámjával, egészen apró szakadásokkal, szélén apró lyukakkal.
17966.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Francia babák. Zenéjét szerezte: Szirmai Albert. Szövegét írta: Emőd Tamás. Ilosvay Rózsa műsora. Bp.-Lipcse, 1918, Rózsavölgyi és Társa. Kotta. 5p. Kiadói papírborítóban, borítón PA vagy RA jelzésű illusztrációval, borítón apró felületi sérüléssel, apró foltokkal, szélén apró lyukakkal.
17967.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Folik vagy nem folik? És Pótdal.Zenéjét szerezte: Szirmai Albert. Szövegét írta: Gábor Andor. Boross Géza műsora. Bp.-Lipcse, (1918), Rózsavölgyi és Társa. Kotta. 5p. Kiadói papírborítóban, borítón olvashatatlan (Pán József?) jelzésű illusztrációval, apró szakadásokkal, apró foltokkal, szélén apró lyukakkal.
17968.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Az édes tango. Szövegét írta és zenéjét H. Herpin motívumai után zongorára átírta: Weiner István. Bp, é.n. (1915 körül), Bárd Ferenc és Testvére. Kotta. 5p. Kiadói papírborítóban, borítón Bányász K jelzésű illusztrációval, szélén apró lyukakkal.
17969.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Maga se más mint én..! Tango. Szövegét írta: Harmath Imre. Zenéjét szerezték: Hubai Albert és Vörös Feri. Bp, (1927), Nádor Kálmán. Kotta. 5p. Kiadói papírborítóban, borítón Várady (?) jelzésű art deco stílusú illusztrációval, lapszéli szakadásokkal, szélén apró lyukakkal.
17970.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Amit a jazz-ban játszik...Fox-trot. Szövegét írta: Kalmár Tibor. Zenéjét szerzette: Eisemann Mihály. Bp, (1928), Rózsavölgyi és Társa. Kotta. 3p. Kiadói papírborítóban, borítón Várady (?) jelzésű art deco stílusú illusztrációval, lapszéli szakadásokkal, gerinc alján és tetején apró sérüléssel, apró foltokkal, szélén apró lyukakkal.
17971.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Ha jő az éjszaka mulatni kell! Írta: Weiner István. Zenéjét szerzé: Egbert Van Alstyne. A Royal Orfeum műsorából Gyárfás Dezső óriási sikerű duhaj nótája. Bp.-Lipcse, é.n. (1910-15 körül), Rózsavölgyi és Társa (Pesti Könyvnyomda). III. kiadás. Kotta. 5p. Kiadói szecessziós, Gyárfás Dezső (1882-1921) színész, komikus, kupléénekesről készült, Torda József budapesti fényképész jelzett fotójával illusztrált papírborítóban, szélén apró lyukakkal, javított szakadásokkal.
17972.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft