Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

Benedek Elek (szerk.): Elemi iskolások olvasókönyve a III. osztály számára. Budapest, 1911. Lampel Róbert Könyvkiadó Rt. - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 188 p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal illusztrált, hazafias szellemiségű honismereti olvasókönyv, erkölcsi elbeszélésekkel, népmesékkel, versekkel, történeti mondákkal, ismeretterjesztő írásokkal, az előzékeken képes kiadói könyvhirdetésekkel. Olvasókönyvünk az ötödik lenyomatból származik, a miniszteri engedélyezés dátumából következően első kiadása 1906-ban jelent meg. A belív két oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. Sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán a kiadói ifjúsági lapjának egész oldalas, képes hirdetése.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk