Könyvek: Történelem

Tételek száma: 282

[A török elleni háborúkról Magyarország és Buda visszafoglalásáról] Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-Helm Kömisch-kenserlicher Majestät... [2]p. + 148p. + 4t. + [6]p., az egyik tábla hiányos. Előzéklapján tulajdonosi bejegyzéssel: Ex libris Joannis Schmid Not. et maioris. Budát ábrázoló metszettel Részben foltos lapokkal. Újrakötve, 20. századi félbőr-kötésben, bordázott, aranyozott gerinccel.
19365.

Kikiáltási ár:
130 000 Ft
342,11
371,43
19366.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
131,58
142,86
19367.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
50,00
54,29
A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, nagyrészt sérült gerincekkel, de belül jó állapotban.
19368.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
78,95
85,71
A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, felerészt sérült gerincekkel, de belül jó állapotban. PALLAVICINI EDINA gr. Zichy Rafaelné, őrgrnő (1877-1960): a Magyar Katolikus Nőegyesületek Országos Szövetsége elnöknője tulajdonosi névbeírásával mindegyik kötetben
19369.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
84,21
91,43
Horváth, [Péter] Petrus:  Commentatio de initiis, ac maioribus Jazygum et Cumanorum eorumque constitutionibus a Petro Horváth. Ex probatis scriptoribus, et authenticis documentis deprompta. [Pest] Pestini, 1801. Typis Matthiae Trattner. [16] + 254 + [2] p. Egyetlen latin kiadás. Horváth Péter (1756-1829) jász-kun főjegyző, gimnáziumi igazgató és későbbi jász-kun főkapitány alapvető monográfiája a különleges jogállású jász-kun terület társadalom- és helytörténetéről. A jász-kun kerület első rendszerezett történetírását jelentő latin nyelvű munka 1823-ban magyarul is megjelent: ,,Értekezés a kúnoknak és jászoknak eredetekről, azoknak régi és mostani állapotjokról címmel. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzések, néhány oldalon aláhúzások. Poss.: Rusvay Tibor. [Rusvay Tibor (1926-2000) tatabányai, ceglédi és váci gimnáziumi tanár, váci helytörténész, a Váci Múzeum Egyesület titkára.] XX. század második feléből származó, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó példány.
19370.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Foerk Ernő: Török emlékek Magyarországban. (Bp., 1918, Korvin-Testvérek-ny.), 19+(1) p.+ 50 (egészoldalas ábrák) t. Átkötött, modern félbőr-kötésben, jó állapotban, címlap nélkül.
19371.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
Temesy Győző, vitéz: Országgyarapító Horthy Miklós. Az ifjúság számára írta: - - . Bp., [1941], Mefhosz, 179+(1) p.+ 5 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban, belül nagyrészt jó állapotban, korabeli ajándékozási bejegyzéssel, az egyik képtábla (Horthy Miklós-portré) kijár a könyvből, de megvan. Tiltólistás kötet!
19372.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
[Szekér Joákim Alajos (1752-1810)] Szerkér Aloysius: Frantzia Országnak Polgári és Hadi Történetei a legrégiebb időktől fogva a Revolutio kezdetéig, és a Revolutio kezdetétől egész az 1818-dik esztendei háborúig. II. kötet. Elsőben németh nyelven írta tudós és nagy tiszteletű Janits Aemilián. Némely változtatásokkal Magyar nyelven kiadta - -. Pest, 1811, Eggenberger Jósef, 1 t. + 282+4 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, possessori bejegyzésekkel.
19373.

[Szekér Joákim Alajos (1752-1810)] Szerkér Aloysius: Frantzia Országnak Polgári és Hadi Történetei a legrégiebb időktől fogva a' Revolutio' kezdetéig, és a' Revolutio' kezdetétől egész az 1818-dik esztendei háborúig. II. kötet. Elsőben németh nyelven írta tudós és nagy tiszteletű Janits Aemilián. Némely változtatásokkal Magyar nyelven kiadta - -. Pest, 1811, Eggenberger Jósef, 1 t. + 282+4 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, possessori bejegyzésekkel.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
Maksay Ferenc: A magyar falu középkori településrendje. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Benne néhány külön lapon Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű jegyzeteivel.
19374.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Dr. Pecháy Adolf: A magyarországi tótok. Nemzetiségi Ismertető Könyvtár. Bp., 1913. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, piszkos borító, kopottas állapotban.
19375.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Sylloge tractatuum aliorumque actorum publicorum historiam et argumenta B. Diplomatis Leopoldini, resolutionis item quea Alvincziana vocatur, illustrantium. Claudipoli, J. Tilsch. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
19376.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,68
25,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események