Könyvek: Történelem

Tételek száma: 282

Eörsi László: 1956 mártírjai. 225 kivégzett felkelő - Budapest a forradalom napjaiban. Szentpétery Tibor fotói. Bp., 2006, Rubicon-Ház Bt. Kiadói kartonált papírkötés, borítón törésnyomokkal, kötés megtört.
19485.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
Klapka György: Emlékeimből. A szöveget gondozta, az eredeti iratokkal egybevetve kiegészítette, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Katona Tamás. Magyar Századok. Bp., 1986, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19486.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
19487.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
Huizinga, [Johan]: A középkor alkonya. Ford.: Szerb Antal. Az európai kultúra története. Bp., [1938], Athenaeum, 307+(1) p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, régi intézményi bélyegzőkkel.
19488.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Kosáry Domokos: Magyarország története. Nemzetnevelők könyvtára I. Nemzetismeret 4. Bp., 1943, Országos Közoktatási Tanács, 411+(1) p.+ 8 (kétoldalas) t.+ 2 (térképek) t.+ 3 (kihajtható genealógiai táblák) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel, belül jó állapotban.
19489.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
19490.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Varga János Jobbágyrendszer a magyarországi feudalizmus kései századaiban 1556-176 Akadémiai Kiadó, 1969. 614p. Kiadói vászonkötésben.
19491.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Kempelen Béla:  Magyar nemes családok IV. Fa-Házy. Budapest, 1912. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (A Nap nyomdája). VII + [1] + 503 + [1] p. Kempelen Béla (1874-1952) genealógus, a magyar nemesi családok kutatója. A jogász végzettségű tudós vármegyei közigazgatási évek után 1907-től címertannal és genealógiával foglalkozott. A magyar nemesi családokra vonatkozó kutatásai keretében 1911-1932 között adta közre munkáját, 11 kötetben, oldalszámozáson belül számos leszármazási táblázattal. Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19492.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Levitschnigg, Heinr(ich) Ritter v(on): Kossuth und seine Bannerschaft. Silhouetten aus dem Nachmärz in Ungarn. I. Band Pesth, 1850. G. Heckenast. (4)+261+(2)p.+1 kihajt. mell. (hasonmás); korabeli félvászon-kötésben.
19493.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Monostori Béla:  Front mögött. Regény. (Dedikált.) Budapest, 1939. (,,Élet Irodalmi és Nyomda Rt.) 216 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Weszely igazgató úrnak mély tisztelettel Monostori Béla. Bicske, 1941. XI. 20. Monostori Béla kémregénye az 1918. évi csendőrség és katonaság emlékezetének állít emléket. A regény ugyan alig foglalkozik az 1918-1919. évi forradalmi eseményekkel, ám hirdetései többek közt a nyilas napilapban, a Magyarság hasábjain jelentek meg, így rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listájára. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19494.

Monostori Béla: Front mögött. Regény. (Dedikált.) Budapest, 1939. (,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) 216 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Weszely igazgató úrnak mély tisztelettel Monostori Béla. Bicske, 1941. XI. 20". Monostori Béla kémregénye az 1918. évi csendőrség és katonaság emlékezetének állít emléket. A regény ugyan alig foglalkozik az 1918-1919. évi forradalmi eseményekkel, ám hirdetései többek közt a nyilas napilapban, a Magyarság hasábjain jelentek meg, így rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listájára. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Szirmai Gábor: A szirmai és szirmabesenyői Szirmay család története. Régi magyar családok 4. Debrecen, 2005, Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés.
19495.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
A magyar gyáripar évkönyve és címtára 1942 - 1943. II. évfolyam. Szerk.: Pártos Szilárd    II. évfolyam. Szerk.: Pártos Szilárd Bp. 1942. Stádium. 3 sztl. lev. 1216 l. Kiadói egészvászon-kötésben. A gyáripari védjegyek és cégjegyek ábráival, gyártmányjegyzékkel, hirdetésekkel. Kiadói egészvászon kötésben
19496.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események