Könyvek: Történelem

Tételek száma: 282

A magyar öntudat kistükre. Harmadik kiadás. Budapest, 1941. A Felsőkereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége (Kir. Magy. Egyetemi Nyomda). 175 + [1] p. Az utolsó levélen és a belső borítón apró tintafolt. A magyarságtudományi áttekintés után a téma bibliográfiája. A munka első kiadása 1935-ben jelent meg, a hungarológiai mű első két kiadása szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19546.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,63
2,86
19547.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. Dr. Ernest Barker, Sir. H. H. Johnston, Sir E. Ray Lankester és Gilbert Murray tanár segítségével és közreműködésével írta: - - -. J. F. Horrabin rajzaival. Bp., 1930, Genius. Harmadik, a művészetek fejlődésével bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
19548.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,37
2,57
Maximilian Brandstetter: Utazás Konstantinnápolyba 1608-1609. Kronosz könyvek 6. Ford.: Tóth L. Béla. Bp., 2001, Littera Nova, papírkötés.
19549.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Pest-budai hivatali utasítások a XVIII. században. Szerk.: Bónis György. Budapest Főváros Levéltára Forráskiadványai VI. Bp., 1974, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói egészvászon kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
19550.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29
19551.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
19552.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Izsák Lajos: A koalíció évei Magyarországon 1944-1948. Az Én Világom. Bp., 1986, Kozmosz. Kiadói papírkötés.
19553.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Eisler János: Kis könyv a szent koronáról. DEDIKÁLT! Bp., 2013., Cédrus Művészeti Alapítvány - Napkút. Kiadói papírkötés.
19554.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Geréb József: Az Olympos. Görög-római mythologia. Függelékül a germán népek istentana. Serdültebb fiuk és leányok számára. Petiscuc nyomán szerk. Dr. - -. Bp., 1901, Athenaeum, VI+2+288 p. 2., átdolgozott kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott piros egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, javított címlappal, ceruzás aláhúzásokkal.
19555.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29
19556.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,26
0,29
(Endlicher István László) Stephan Ladislaus Endlicher: Rerum Hungaricum Monumanta Apradiana. Pars I. Sctriptores Sangalli, 1848. Scheitlin & Zollikofer. 296p. Forrásgyűjtemény az Árpád kori magyar történelemhez. Kiadói papírkötésben, szélén kis sérülésekkel
19557.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események