Könyvek: Történelem

Tételek száma: 282

Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Domanovszky Sándor. 1917. évi (LI.) évf. 1-10. sz. (Teljes évfolyam). Bp., 1916, Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum-ny.) + 1918. évi (LII.) évf. 1-2. füzet. Kiadói papírkötés, változó, részben sérült, széteső állapotban.
19582.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
19583.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,84
7,43
Tábori Kornél: A borzalom országa. Kalandozás orosz földön. Számos képpel.Budapest, 1907. Révai és Salamon ny. 188 + [4] p. + 8 t. (kétoldalas táblák, a többi hiányzik az összesen 24 ből. ). Egyetlen kiadás.Tábori Kornél, a Pesti Napló munkatársa, a bűnügyi újságíró egy évvel az 1905. évi oroszországi forradalom után járt a cári Oroszországban; és az ott tapasztalt visszaéléseket írja le.Amatőr félvászon kötésben, hiányos képtáblákkal Ritka.
19584.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
19585.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Ürögdi György: A régi Róma. A szerző, Ürögdi György (1904 - 1987.) történész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1963, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés
19586.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Don Péter: Lovagias ügyek. Magyar írók és újságírók párbajai. (1834-1920.) DEDIKÁLT! Bp.,2013, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.
19587.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Budapest 1956 - le prix de la liberté. Le regard de Jean-Pierre Pedrazzini photographe a? Paris match. / Budapest 1956 - A szabadság ára. Jean-Pierre Pedrazzini a Paris Match fényképészének látószöge. Bp., 2006., Francia Intézet - Francia Nagykövetség - Paris Match. Gazdag képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19588.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Caroline Bingham: Land of the Scots. A Short History. Glasgow, 1983, Fontana Paperbacks. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kopottas papírkötésben, aláhúzásokkal.
19589.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
19590.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1940. május 8. (Napilap, XXII. évfolyam, 103. szám) Chamberlain beszéde a szövetségesek norvégiai visszavonulásáról -- Churchill és Lloyd George felszólalása után szerdán várják a parlamenti döntést - Bizonytalan és ellentmondó jelentések fokozzák a földközitengeri és balkáni feszültséget - Külpolitikai beszámoló az olasz szenátus előtt -- Nem lehet összehasonlitani a gallipolii visszavonulással. Félbehajtva, jó állapotban.
19591.

[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1940. május 8. (Napilap, XXII. évfolyam, 103. szám) "Chamberlain beszéde a szövetségesek norvégiai visszavonulásáról -- Churchill és Lloyd George felszólalása után szerdán várják a parlamenti döntést - Bizonytalan és ellentmondó jelentések fokozzák a földközitengeri és balkáni feszültséget - Külpolitikai beszámoló az olasz szenátus előtt -- Nem lehet összehasonlitani a gallipolii visszavonulással." Félbehajtva, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1942. november 11. (Napilap, XXIV. évfolyam, 255. szám) November 16-án kezdődnek a rongy-napok Budapesten -- Berlin jelenti: Darlan az ellenség kezébe került -- Petain átvette a francia földi, tnegeri és légi erők parancsnokságát - Casablancánál tovább folynak a harcok - Róma szerint az afrikai amerikai-angol támadás Olaszország ellen irányul elsősorban -- Az egyiptomi-libiai hadszintéren a német és olasz csapatok tovább vonultak nyugat felé. Félbehajtva, jó állapotban.
19592.

[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1942. november 11. (Napilap, XXIV. évfolyam, 255. szám) "November 16-án kezdődnek a rongy-napok Budapesten -- Berlin jelenti: Darlan az ellenség kezébe került -- Petain átvette a francia földi, tnegeri és légi erők parancsnokságát - Casablancánál tovább folynak a harcok - Róma szerint az afrikai amerikai-angol támadás Olaszország ellen irányul elsősorban -- Az egyiptomi-libiai hadszintéren a német és olasz csapatok tovább vonultak nyugat felé." Félbehajtva, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1942. november 12. (Napilap, XXIV. évfolyam, 256. szám) A Ház elfogadta a kultusztárca költségvetését -- A Földközi-tenger francia partvidékéhez közelednek a német és olasz csapatok -- Az angol-amerikai hadihajók legtöbbje kifutott Algir kikötőjéből -- A német és olasz csapatok átlépték a demarkációs vonalat. Félbehajtva, jó állapotban.
19593.

[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1942. november 12. (Napilap, XXIV. évfolyam, 256. szám) "A Ház elfogadta a kultusztárca költségvetését -- A Földközi-tenger francia partvidékéhez közelednek a német és olasz csapatok -- Az angol-amerikai hadihajók legtöbbje kifutott Algir kikötőjéből -- A német és olasz csapatok átlépték a demarkációs vonalat." Félbehajtva, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események