Könyvek: Történelem

Tételek száma: 282

Csausánszky, Joannes Baptista: Extractus synopticus punctorum, & paragraphorum benigni urbarii sub gloriosissimo regimine [...] Posonii, 1807, Typis Simonis Petri Weber. Latin nyelven. Átkötött félbőr-kötésben.
19401.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Fodor Pál: A szultán és az aranyalma. Tanulmányok az oszmán-török történelemről. Bp., 2001, Balassi. 405 p. Kiadói papírkötés.
19402.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Dr. Somogyi István: Hartensteintől Funchalig. Egy királydráma története hiteles adatok nyomán. Bp., 1936, szerzői kiadás (ifj. Kellner Ernő-ny.), 267+(2) p. Kiadói papírkötés, nagyrészt felvágatlan lapokkal, a lapok egy része (65-112. old.) kijár.
19403.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Delbrück, Hans: Schulthess Europäischer Geschichtskalender. Neue Folge. Neunter Jahrgang 1893. (Der ganzen Reihe XXXIV. Band.) Herausgegeben von - - . München, 1894, C. H. Becksche Verlagsbuchhandlung, X+400 p. Német nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, kissé sérült, kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel, a 170. oldaltól kezdve néhány helyen szövegkiemelős jelölésekkel.
19404.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,47
15,71
1916 Élet képes heti folyóirat teljes évfolyama, két kötetben: VIII. évf. 1-53. sz., 1916. jan. 2. - dec. 31. Bp., ,,Élet-ny., 632 p., VI+656 p. Benne számos érdekes, részben a háborúval kapcsolatos írással, képekkel. Félvászon-kötésben, a borítón kis sérülésekkel, helyenként foltos lapokkal.
19405.

1916 Élet képes heti folyóirat teljes évfolyama, két kötetben: VIII. évf. 1-53. sz., 1916. jan. 2. - dec. 31. Bp., ,,Élet"-ny., 632 p., VI+656 p. Benne számos érdekes, részben a háborúval kapcsolatos írással, képekkel. Félvászon-kötésben, a borítón kis sérülésekkel, helyenként foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
Nagy civilizációk 1-16. köt. Szerk.: Hajnal Gabriella, Tóth Emese. Bp., 2010, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés. Teljes sorozat!
19406.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
19407.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Szárszó 1943. Előzményei, jegyzőkönyve és utóélete. Dokumentumok. 1983, Kossuth. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban + A Forrás 2 db tematikus száma + Sarlósok.
19408.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban.
19409.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Károlyi Árpád: Az 1848-diki pozsonyi törvénycikkek az udvar előtt. Bp. 1936, Magyar Történelmi Társulat. VIII l. 1 sztl. lev. 374 l. 1 sztl. lev. 234 mm. /Magyarország újabbkori történetének forrásai, Hivatalos iratok és levelek./ Fűzve, kiadói borítóban, megkímélt állapotú jó példány.
19410.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Herbert Lucián [Gundling, Julius Anton]:  Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. Írta Herbert Lucián. Fordították Szabó Richard és Dienes Lajos. I-X. kötet. [Teljes mű, öt kötetbe kötve.] Pest, 1864. Ráth Mór (Nyomatott Kertész Józsefnél.) [4] + 224 + [2] p; [4] + 211 + [1] p.; [4] + 212 p.; [4] + 204 p.; [4] + 183 + [3] p.; [4] + 209 + [1] p.; [4] + 236 + [2] p.; [4] + 196 p.; [6] + 174 p.; [6] + 176 p. Egyetlen magyar kiadás. A több írói álnéven publikáló prágai német jogász, író, újságíró Julius Anton Gundling (1828-1890) nagyon is aktuális, regényes elemeket is tartalmazó III. Napóleon-életrajza eredeti nyelven 1864-ben jelent meg, ,,Carlo Alberto und Louis Napoleon. Roman und Geschichte címen. A francia császári címet államcsínnyel elnyerő III. Napóleon a századközép nemzetközi politikájának kulcsfigurája, az olasz függetlenségi mozgalom támogatójaként és Ausztria elszánt ellenfeleként függetlenségi és szabadelvű körökben igen népszerű politikusnak számított. A politikai korrajzba ágyazott regényes életrajz a kalandor természetű, jövendőbeli császár 1808. évi születésétől az 1848-as forradalmakig követi az eseményeket. Az udvari, kongresszusi, kisvárosi, összeesküvői és titkosrendőri, szerelmi és üldözési jeleneteket politikai esélylatolgatásokkal vegyítő cselekményből egy vérbő, 19. századi kalandregény áll össze. Első kötetünk első előzékén kisebb javítás, a címoldal előtt a példány épségének és tisztaságának megtartására vonatkozó, kézírásos intés az egykori tulajdonostól és könyv-kölcsönadótól, negyedik kötetünk előzékein egykori viaszpecsétnyomok, e kötet hátsó repülő előzéke hiányos. Egyes lapokon apró, halvány foltosság, példányunk első kötetéből (a második részből) tíz levél hiányzik. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az első két kötet gerince sérült, javított.
19411.

Herbert Lucián [Gundling, Julius Anton]: Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. Írta Herbert Lucián. Fordították Szabó Richard és Dienes Lajos. I-X. kötet. [Teljes mű, öt kötetbe kötve.] Pest, 1864. Ráth Mór (Nyomatott Kertész Józsefnél.) [4] + 224 + [2] p; [4] + 211 + [1] p.; [4] + 212 p.; [4] + 204 p.; [4] + 183 + [3] p.; [4] + 209 + [1] p.; [4] + 236 + [2] p.; [4] + 196 p.; [6] + 174 p.; [6] + 176 p. Egyetlen magyar kiadás. A több írói álnéven publikáló prágai német jogász, író, újságíró Julius Anton Gundling (1828-1890) nagyon is aktuális, regényes elemeket is tartalmazó III. Napóleon-életrajza eredeti nyelven 1864-ben jelent meg, ,,Carlo Alberto und Louis Napoleon. Roman und Geschichte" címen. A francia császári címet államcsínnyel elnyerő III. Napóleon a századközép nemzetközi politikájának kulcsfigurája, az olasz függetlenségi mozgalom támogatójaként és Ausztria elszánt ellenfeleként függetlenségi és szabadelvű körökben igen népszerű politikusnak számított. A politikai korrajzba ágyazott regényes életrajz a kalandor természetű, jövendőbeli császár 1808. évi születésétől az 1848-as forradalmakig követi az eseményeket. Az udvari, kongresszusi, kisvárosi, összeesküvői és titkosrendőri, szerelmi és üldözési jeleneteket politikai esélylatolgatásokkal vegyítő cselekményből egy vérbő, 19. századi kalandregény áll össze. Első kötetünk első előzékén kisebb javítás, a címoldal előtt a példány épségének és tisztaságának megtartására vonatkozó, kézírásos intés az egykori tulajdonostól és könyv-kölcsönadótól, negyedik kötetünk előzékein egykori viaszpecsétnyomok, e kötet hátsó repülő előzéke hiányos. Egyes lapokon apró, halvány foltosság, példányunk első kötetéből (a második részből) tíz levél hiányzik. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az első két kötet gerince sérült, javított.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
A magyar feltámadás lexikona 1919-1930. ( A magyar legujabb kor története.) Szerk.: Dr. Szentmiklóssy Géza. Bp. 1930, Magyar Feltámadás Lexikona Kiadása. Kiadói félbőr kötés, kis kopással a gerincen, laza gerinccel
19412.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,84
7,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események