Könyvek: Történelem

Tételek száma: 282

The Martyrdom of an Empress. With Portraits from Photographs. New York, London, 1899, Harper & Brothers Publishers. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19425.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Szirmai Rezső: Fasiszta lelkek. Pszichoanalitikus beszélgetések a háborús főbűnösökkel a börtönben. Bp., 1946., Faust, Világosság-ny., 299 p. A könyvben Imrédy Béla, Kolosváry-Borcsa Mihály, Szálasi Ferenc és mások. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti első borítót az átkötéskor felhasználták,kopott, foltos borítóval.
19426.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
10
Dr. Fazekas Mihály: Én így láttam (Napló 1956-1957-ből). DEDIKÁLT! Karcag, 1996. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19427.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,47
10,29
Molnár Ferenc:  Egy haditudósító emlékei. 1914 november - 1915 november. Budapest, 1916. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 560 p. Első kiadás. Molnár Ferenc (1878-1952) író, drámaíró, újságíró számos budapesti újságíró társával együtt az első világháború haditudósítójaként is szolgált. A hadüzenet hírével indító visszaemlékezései első néhány fejezete a szerb fronton készült, majd a galíciai front eseményeiről számol be. A befutott drámaíró egyaránt tudósít a lövészárokból, a front sújtotta közeli hátország viszontagságairól, a katonaélet lelkesedett és egykedvűvé vált mindennapjairól, az ostromlott Przemysl váráról, a kozák támadások okozta megroppanásról, majd ellenpont gyanánt az Arthur von Mackensen által szervezett, 1915. májusi sikeres gorlicei áttörés részleteiről. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén hiányos gerincű, sérült, javított kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19428.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
23
Csicserin orosz külügyi népbiztos nyílt levele Woodrow Wilson úrhoz, az Amerikai Egyesült Államok elnökéhez. Budapest, 1919. Kommunisták Magyarországi Pártja. 16 p. Az arisztokrata származású Georgij Vasziljevics Csicserin (1872-1936) fiatal korától kezdve támogatta a forradalmi mozgalmakat, így az 1905-ös oroszországi felbolydulást is. Ennek bukása után külföldre távozott. A világháborús időszak orosz emigránsaként hevesen ellenezte a háborút, már emigrációjában felvette a kapcsolatot az orosz forradalmi irányzatokkal, a szovjet fordulat második évétől, 1918-tól pedig már a szovjet állam külügyi népbiztosa volt. A népek önrendelkezési elvét képviselő amerikai elnöknek, Woodrow Wilsonnak küldött nyílt levele 1918 októberéből származik, és számon kéri az amerikai elnökön a wilsoni önrendelkezési elvet, melyet az antant 1918. évi katonai intervenciója megsértett (az antant brit, amerikai, francia és japán csapatai Murmanszknál, Arhengelszknél, illetve a Távol-Keleten partra szállva a fehérek mellett szálltak be a szovjet-oroszországi polgárháborúba). A levél emlékezetes bepillantást nyújt a nyájassággal kevert fenyegetés hangnemével jellemezhető korai szovjet diplomáciai beszédmódba. Csicserin a szovjet önrendelkezés és államirányítás elveinek kinyilvánítása mellett elhelyez néhány burkolt fenyegetést a tőkések és az imperialisták ellen - és kilátásba helyezi annak a lehetőségét, hogy a pattanásig feszült poszt-háborús helyzetben szovjet mintájú hatalomátvétel akármikor akármely államban végbemehet: akár az Egyesült Államokban is szétzúzható a tőkés rendszer, mely szovjet érvelés szerint az elhúzódó háború temérdek szenvedésének kizárólagos okozója. (Kommunista könyvtár.) Fűzve, kiadói borítóban, az első fedőborítón apró gyűrődéssel.
19429.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Szörényi Levente: Az eltűnt Ősbuda nyomában. Makkay János előszavával. A szerző, Szörényi Levente által DEDIKÁLT példány. Bp., 1996, Design&Quality. Számos illusztrációval. Kiadói papírkötésben.
19430.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
13
Glatz Ferenc, Domanovszky Sándor (szerk.): A színház műhelytitkai. Palatin Josephs Schriften. IV. Band 1809-1813. Bp., 1991, Akadémiai. József nádor írásai, német és latin nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
19431.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
Kállay Miklós: Báthory István. Történeti regény. Balanyi György bevezető tanulmányával. Korok és hősök regényei. Bp., 1937, Dante. Egészoldalas fekete-fehér képekkel, egy kihajtható térképpel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó, kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, a hátsó szennylap kijár.
19432.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
A magyar nemzet története. I. köt. Bp., 1905., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
19433.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven év. Ifjúkorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp., (1922), Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus-ny.), 257+6 p. Második, átnézett kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tulajdonosi bejegyzéssel, szép állapot
19434.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,95
9,71
Rákóczi-néphagyományok nyomában. Ferenczi Imre és Molnár Mátyás gyűjtésének felhasználásával szerkesztette: Molnár Sándor. Vaja, 2003, Vay Ádám Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
19435.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,84
7,43
Leborulok a nemzet nagysága előtt. A Kossuth-hagyaték. Bp., 1994. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19436.

"Leborulok a nemzet nagysága előtt". A Kossuth-hagyaték. Bp., 1994. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események