Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Herbert Lucián [Gundling, Julius Anton]: Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. Írta Herbert Lucián. Fordították Szabó Richard és Dienes Lajos. I-X. kötet. [Teljes mű, öt kötetbe kötve.] Pest, 1864. Ráth Mór (Nyomatott Kertész Józsefnél.) [4] + 224 + [2] p; [4] + 211 + [1] p.; [4] + 212 p.; [4] + 204 p.; [4] + 183 + [3] p.; [4] + 209 + [1] p.; [4] + 236 + [2] p.; [4] + 196 p.; [6] + 174 p.; [6] + 176 p. Egyetlen magyar kiadás. A több írói álnéven publikáló prágai német jogász, író, újságíró Julius Anton Gundling (1828-1890) nagyon is aktuális, regényes elemeket is tartalmazó III. Napóleon-életrajza eredeti nyelven 1864-ben jelent meg, ,,Carlo Alberto und Louis Napoleon. Roman und Geschichte" címen. A francia császári címet államcsínnyel elnyerő III. Napóleon a századközép nemzetközi politikájának kulcsfigurája, az olasz függetlenségi mozgalom támogatójaként és Ausztria elszánt ellenfeleként függetlenségi és szabadelvű körökben igen népszerű politikusnak számított. A politikai korrajzba ágyazott regényes életrajz a kalandor természetű, jövendőbeli császár 1808. évi születésétől az 1848-as forradalmakig követi az eseményeket. Az udvari, kongresszusi, kisvárosi, összeesküvői és titkosrendőri, szerelmi és üldözési jeleneteket politikai esélylatolgatásokkal vegyítő cselekményből egy vérbő, 19. századi kalandregény áll össze. Első kötetünk első előzékén kisebb javítás, a címoldal előtt a példány épségének és tisztaságának megtartására vonatkozó, kézírásos intés az egykori tulajdonostól és könyv-kölcsönadótól, negyedik kötetünk előzékein egykori viaszpecsétnyomok, e kötet hátsó repülő előzéke hiányos. Egyes lapokon apró, halvány foltosság, példányunk első kötetéből (a második részből) tíz levél hiányzik. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az első két kötet gerince sérült, javított.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk