Könyvek: Történelem

Tételek száma: 282

[Christian Frederik Wadskiaer (1713-1779)] Christianus Friedericus Wadskiaer: De principibus doctis Norvegis. Disputat - - -, repsondentibus praestantissimis et lectissimis laureae primae philosophicae candidatis. Hafniae, 1774, N. C. Höpffneri, 8+88 p. Latin nyelven. Papírkötés, a hátsó borító alsó sarkán hiánnyal.
19497.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
19498.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
19500.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Weisz Keresztély János [Weiss, Johann Baptist]:  Világtörténet. 2. kötet: Hellas és Róma. A harmadik javított kiadás után többek közreműködésével fordította és kiadja Szabó Ferencz. Temesvár, 1898. Csanád-egyházmegyei nyomda. IX + [1] + 905 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. A monumentális, összesen 22 kötetből álló történeti áttekintés szerzője Johann Baptist Weiss (1820-1899) badeni születésű osztrák történetíró, a freiburgi és a grazi egyetem tanára. A katolikus szellemben megírt grandiózus történeti összefoglalás a kezdetektől a bécsi kongresszusig tekinti át az egyetemes történelem folyamatait, diplomáciai, esemény-, jog- és hadtörténeti, politikai, vallás- és egyháztörténeti, művelődés- és oktatástörténeti, néprajzi aspektusokból. Az áttekintés különös előszeretettel tér ki a különféle népek mondáira, vallási rítusaira, az állami hatalom sajátosságaira, az archaikus társadalomszervezési formákra, később az állami apparátus megszervezésére, a családon belül a gyermekek és a nők jogaira, a művelődéstörténetre. A munka emlékezetességét ritka erős katolikus nézőpontja biztosítja, mely sok esetben élénk színekkel vázolja az éppen bemutatott társadalom hanyatlásának erkölcsi összetevőit, bár kötetünk esetén éppen nem. A görög és a római rész egyaránt váltogatja a mitológiai és történelmi nézőpontot, és míg a görög részben a görög filozófia fejlődése szokatlanul hosszan taglalt, úgy Róma esetében a társadalmi küzdelmek és a római jog fejlődése kapnak jelentős fejezeteket. Weisz Keresztély János erős morális kritikáit a későbbi kötetekre tartogatja, a filozófiai és jellemerényekkel bíró Hellász és a császárkor előtti Róma derekas nemzeteknek bizonyulnak elbeszélésében. A kötet történetíve a mitikus kezdetektől a római hódításig, illetve Róma alapításától Octavianus uralkodásáig, illetve Krisztus születéséig terjed. Díszesen aranyozott, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
19501.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Weisz Keresztély János [Weiss, Johann Baptist]:  Világtörténet. 10. kötet: Az angol forradalom. I. Lipót császár és XIV. Lajos király kora. A harmadik javított és bővített kiadás után többek közreműködésével fordította és kiadja Szabó Ferencz. Nagybecskerek, 1903. Pleitz Ferenc Pál könyvnyomdája. XI + [1] + 852 p. Egyetlen magyar kiadás. A monumentális, összesen 22 kötetből álló történeti áttekintés szerzője Johann Baptist Weiss (1820-1899) badeni születésű osztrák történetíró, a freiburgi és a grazi egyetem tanára. A katolikus szellemben megírt grandiózus történeti összefoglalás a kezdetektől a bécsi kongresszusig tekinti át az egyetemes történelem folyamatait, diplomáciai, esemény-, jog- és hadtörténeti, politikai, vallás- és egyháztörténeti, művelődés- és oktatástörténeti, néprajzi aspektusokból. A munka emlékezetességét ritka erős katolikus nézőpontja biztosítja, mely sok esetben élénk színekkel vázolja a katolikus egyházat ért sérelmeket. Példányunk az angol polgári forradalom kezdetétől a spanyol örökösödési háború végéig tekinti át az európai államok és háborúk politikai eseménytörténetét, angol és francia fókusszal, a török háborúk kapcsán időnkénti kitéréssel Magyarország és Lengyelország XVII. századi történetére is. Példányunk két ívének fűzése enyhén meglazult. Díszesen aranyozott, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
19502.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Weisz Keresztély János [Weiss, Johann Baptist]:  Világtörténet. 4. kötet: Az izlám, Nagy Károly. VII. Gergely. A harmadik javított kiadás után többek közreműködésével fordította és kiadja Szabó Ferencz. Nagybecskerek, 1899. Pleitz Ferenc Pál könyvnyomdája. XII + 793 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. A monumentális, összesen 22 kötetből álló történeti áttekintés szerzője Johann Baptist Weiss (1820-1899) badeni születésű osztrák történetíró, a freiburgi és a grazi egyetem tanára. A katolikus szellemben megírt grandiózus történeti összefoglalás a kezdetektől a bécsi kongresszusig tekinti át az egyetemes történelem folyamatait, diplomáciai, esemény-, jog- és hadtörténeti, politikai, vallás- és egyháztörténeti, művelődés- és oktatástörténeti, néprajzi aspektusokból. Az áttekintés különös előszeretettel tér ki a különféle népek mondáira, vallási rítusaira, az archaikus társadalomszervezési formákra, később az állami apparátus megszervezésére, a családon belül a gyermekek és a nők jogaira, a művelődéstörténetre. A munka emlékezetességét ritka erős katolikus nézőpontja biztosítja, mely sok esetben élénk színekkel vázolja az éppen bemutatott társadalom hanyatlásának erkölcsi összetevőit, bár a katolikus egyház hatalmi zenitjét képező nagy-középkori kötetünk esetén tartózkodik ettől. Kötetünk az alcímmel ellentétben hosszú időszakot, az iszlám alapításától a nagy középkor századaiig terjedő időszakot tekinti át (630-1230). Európa új népeire és új kultúráira való tekintettel számos kitérővel a szláv, a viking hitvilágra, az izlandi és germán korai államszervezésre, majd a keresztény hitre térő népek egyes államainak néhány évszázados történetére. A magyar részek szokatlan terjedelméről feltehetően a fordító-átdolgozó gondoskodott. Példányunk két ívének fűzése enyhén meglazult, egy levele hiányzik. Díszesen aranyozott, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
19503.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Bethlen, [István] Stephen:  The Treaty of Trianon and European Peace. Four Lectures delivered in London in November 1933. With a Preface by Lord Newton. London, 1934. Longmans, Green & Co. Ltd. (Printed by The Ballantyne Press). XII + [2] + 187 + [1] p. Első angol kiadás. Bethlen István volt miniszterelnök angol nyelvű londoni geopolitikai előadásai a trianoni békediktátum kapcsán, oldalszámozáson belül néhány egész oldalas térképpel. A munka ,,Bethlen István angliai előadásai" címmel magyar nyelven is megjelent. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
19504.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Szabó Ervin: Társadalmi és pártharcok a 48-49-es magyar forradalomban Bécs, 1921, Bécsi Magyar Kiadó, 383 p. + [1] t.: ill. Első kiadás. Társadalmi és pártharcok a 48-49-es magyar forradalomban. Írta: Szabó Ervin.Az író mélynyomatu arcképével illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben
19505.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Kölcsey Ferencz: Országgyülési és megyei beszédek. Pest 1848. "Heckenast szabad sajtó útján" Kölcsei Ferenc minden munkái 6. kötet. 124.p Kiadói, sérült papír kötésben. Első kiadás!
19506.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 8+XVI+431 p. Első kiadás. Kiadói kissé sérült papírkötésben, fűzésnél szétvált.
19507.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Karl Mendelssohn Bartholdy: Geschichte Griechenlands : Von der Eroberung Konstantinopels durch die Türken im Jahre 1453 bis auf unsere Tage. Band 2. Leipzig, 1874. Hirzel. 575 p. Kiadói, sérült félvászon kötésben.
19508.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,63
2,86
19509.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események