Könyvek: Történelem

Tételek száma: 282

Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból. [A IV. kötettől: Kossuth Lajos iratai.] I., III., IV. köt. I.: Az 1859-ki olasz háború korszaka. III.: A remény és csapások kora. 1860-1862. IV.: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráczió olaszországi viszonyához. Sajtó alá rend.: Helfy Ignácz. Bp., 1880-1894, Athenaeum, 1 t.+ XXX+(2)+526+(2) p.; 743+(1) p.; XXI+(1)+552 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, változó állapotban, az I. kötet borítóján kis sérülésekkel, a IV. kötet borítója kissé ázott/foltos, belül nagyrészt jó állapotban.
19377.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Thaly Kálmán:  Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Történeti tanulmány. Eredeti levelezések s más egykorú kútfők nyomán írta Thaly Kálmán. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] Budapest, 1905. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + 400 + [2] p. + 30 t. (három dupla oldalas, ebből egy színes) + 7 melléklet (feliratozott hártyapapírral védett kihajtható hasonmások, ebből öt kétleveles); 1 t. (címkép) + 392 + [2] p. + 5 t. + 3 melléklet (feliratozott hártypapírral védett kétleveles hasonmások, ebből egy kihajtható) + 1 térkép (feliratozott hártyapapírral védett színes, kihajtható). Thaly Kálmán (1839-1909) író, költő, szerkesztő, országgyűlési képviselő, közhíresség. A függetlenségi szemléletű Thaly Kálmán, jóllehet történészi körökön kívül állt, a hazai Rákóczi-kutatás központi, megkerülhetetlen, közismert és kissé furcsállt, különc alakja. A markáns különvéleményéről ismert, egyáltalán nem rossz stiliszta Thaly Kálmán fordított plágiumáról híresült el (kuruc kori kutatásaiban eredeti kuruc költeményként tette közzé saját verseit), jelentős fantáziával megírt hadtörténeti írásai pedig emlékezetes bepillantást nyújtanak egy szenvedélyesen műkedvelő történész módszertanába és elbeszélésmódjába. Ocskay Lászlóról (1680-1710), a Rákóczi Ferencet szolgáló, majd császári zsoldba átálló brigadérosról írt életrajza kétségtelenül erős koncepcióval megírt, de később többször is hivatkozott, tisztességesen megírt filológiai munka. A mű első kiadása 1880-ban jelent meg, példányunk a munka második, bővített és illusztrált kiadásából: díszkiadásából való. Egységes, színes, illusztrált, enyhén sérült gerincű, enyhén foltos kiadói papírkötésben, az első kötet gerincén felül kisebb hiánnyal. Jó példány.
19378.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Mátyás király emlékkönyv. Születésének ötszázéves fordulójára. Szerkesztette: Lukinits Imre. Előszó: Teleki Pál és Hóman Bálint. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] Budapest, (1940). Franklin-Társulat (ny.) [4] + 574 + [2] p.; [4] + 522 + [2] p. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyaggal. A kerek évfordulóra készült reprezentatív, kétkötetes tanulmánykötet Mátyás király szerepét és uralkodását számos szempontból vizsgálja. Bőven szerepelnek benne diplomácia- és társadalomtörténeti, had- és zenetörténeti, könyvtörténeti, numizmatikai és mentalitástörténeti tanulmányok. Tanulmánykötetünk különösen emlékezetes (és Észak-Erdély 1940. évi visszatérésének aktuálpolitikai felhangjaitól sem mentes) darabja az Elekes Lajos által írt dolgozat a Hunyadiak származásáról: a nagyívű historiográfiai tanulmány alaposan elemzi a magyar és a román történettudomány Hunyadi-képeinek különbségét, illetve bőségesen tárgyalja a román történettudomány patologikus vonzódását a múlt nemzetpolitikai szándékú újraírásához. Az első kötet levelein enyhe hullámosság, halvány foltosság. A tartalomból: Teleki Pál: Mátyás király - Elekes Lajos: A Hunyadi-kérdés - Horváth Jenő: Mátyás király nyugati diplomáciája - Elekes Lajos: A magyar-román viszony a Hunyadiak korában - Gyalókay Jenő. Mátyás király, a hadszervező és a hadvezér - Mályusz Elemér: A magyar társadalom a Hunyadiak korában - Huszár Lajos: Mátyás pénzei - Horváth Henrik: A Mátyás-kori magyar művészet - Fitz József: Mátyás király, a könyvbarát - Végh Gyula: Corvin-kötések - Haraszti Emil: Zene és ünnep Mátyás és Beatrix idejében - Solt Andor: Mátyás király a magyar szépirodalomban. Egységes, aranyozott, álbordázott, enyhén sérült gerincű, foltos kiadói félbőr kötésben.
19379.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
14
V. Babenko: Ősi Saltovskie Donyeck külterületei Dél-Oroszországban.;  Hozzákötve: V. Babenko: Mit tártak fel a legfrissebb felső Saltov-i ásatások?; Hozzákötve: Új szisztematikus tanulmányok a Verkhne-Saltoski-ról. Katakombás sírhely 1908. Sérült félbőr-kötésben, egybekötve, egy kézzel írt, pótolt oldallal, néhány javított lappal, sérült, kopott borítóval: a táblák leszakadtak, szakadt szennylapokkal, 434-491 p.+5 t.;+381-418 p.+1 t.; 215-254 p.+1 t.   László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész ajándékozási soraival, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának részére, dátumozva (1983.) László Gyula névbejegyzésével (1939.)
19380.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Karl Oppel: Das alte Wunderland der Pyramiden. Geographische, politische und kultur-geschichtliche Bilder aus der Vorzeit, der Periode der Blüte sowie des Verfalls des alten Ägyptens. Leipzig, 1906, Otto Spamyer, 1 t.+VIII+497+15 p.+3 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
19381.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
19382.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,95
31,43
Szalay László:  Magyarország története Szalay László által. II-V. kötet. [Négy kötetben.] Pest, 1862-1866. Kiadják Lauffer és Stolp - Kiadja Lauffer Vilmos (Nyomatott Beimel J. és Kozma Vazulnál - Nyomatott Kocsi Sándor által). XVI + 439 + [1] p.; XII + 636 p.; XII + 647 + [1] p.; VIII + 575 + [1] p. Szalay László (1813-1864) jogász, történész, szabadelvű politikus és publicista, MTA-titkár; a késő reformkorban előbb Kölcsey Ferenc, Kossuth Lajos, majd Eötvös József köréhez tartozott, a szabadságharc alatt az igazságügy-minisztérium munkatársaként Deák Ferenc köréhez. Svájci emigrációjában írta meg Magyarország-történetét, melynek első kiadása 1852-1854 között jelent meg, négy kötetben. Példányunk az 1861-1866 között hat kötetben megjelent második kiadásból való. Az olvasmányos stílusban megírt, mértéktartó történelmi munka a kezdetektől a szatmári békekötésig követi nyomon az ország belharcait, alkotmánytörténetét, politikai intézményeinek fejlődését. Példányunk köteteinek beosztása: II. Az arany bullának kiadásától a Hunyadiakig. 1222-1437. - III. A Hunyadiaktól a mohácsi vészig. 1437-1526. - IV. A mohácsi vésztől a linczi békekötésig. 1526-1645. - V: A linczi békekötéstől a karloviczi [béké]ig. 1646-1699. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19383.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,95
31,43
Schels, Johann Baptist: Geschichte der Länder des östreichischen Kaiserstaates. 1-10 kötet (hiány: 8. kötet) Wien, 1819-1837. Heubner. Kiadói félvászon kötésben. Két kötet gerince sérült, egyébként jó állapotban. /  Publishers half-linen binding. Two spines damaged, otherwise in good condition.Missing 8. vol.  Az osztrák államok, benne Magyarország történelme. Hungarica
19384.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,74
21,43
Törvényhatósági tudósítások. Kossuth Lajos levelezése 1836. évi julius 1-től 1837. évi majus 7-ig. szerk: Földváry Mihály.  Budapest, 1879. Légrády Testvérek [ny.] 323 + [3] p. Első kiadás.  Földvári és bernátfalvi Földváry Mihály Kálmán (1824-1895) Pest vármegyei alispán, országgyűlési képviselő, a szerkesztő, kiadó tulajdonosi bélyegzőjével.  Mint az közismert, az 1832-1836. évi országgyűlés egyik nagy eredménye volt Kossuth Lajos Országgyűlési tudósításainak megjelenése. A magyar országgyűlések korábban is nyilvános ülések voltak, jegyetek is készültek egyes határozatokról, melyek nyomtatott formában is megjelentek, ám az ülések érdemi részének, a részletes vitáknak nem maradt nyoma. A nemesi ellenzék vezetői Wesselényi Miklós vezérletével a korábbi országgyűlés jurátusi megfigyelőjeként saját részre korábban is feljegyzéseket készítő Kossuth Lajost kérték fel arra a feladatra, hogy a formálódó közvéleményt részletesen tájékoztassa az országgyűlés vitáiról. A tudósítások kéziratos formában készültek, és kéziratos formában sokszorosított magánlevélként jutottak el a folyamatosan bővülő előfizetői körhöz. Az 1832-1836. évi országgyűlés berekesztése után Kossuth ellenzéki szellemben szerkesztett politikai folyóirata más néven, Törvényhatósági tudósítások néven folytatódott, a politikai munka áthelyeződésével pedig immár a megyegyűlések politikai vitáiról tudósított, az ország számos megyéjében párhuzamosan folyó gyűlések vitáiról, számos munkatárs bevonásával, de Kossuth Lajos végső szerkesztésével. A Törvényhatósági tudósítások lapszámai nyomtatási engedély híján továbbra is kéziratos formában terjedtek, ám jó fél év eltelte után a cenzúra a magánlevelezésként terjedő sajtóintézményt betiltotta. A címoldalon a kötet szerkesztőjének, Földváry Mihálynak tulajdonosi bélyegzése egy további tulajdonosi bélyegzés és egy tulajdonosi bejegyzés társaságában. Példányunk levelein enyge hullámosság. Poss.: Földváry Mihály Pest megyei alispán, országgyűlési képviselő; Lükő Géza; Lükő Gyula. Kiadói papborítóval, modern műbőr védőkötésben, enyhén körülvágott.
19385.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71
Ranke Lipót: A római pápák az utolsó négy században. Fordítja Lehr Albert (a III. kötetet Acsády Ignácz). I-III. /Az MTA könyvkiadó-vállalata/ Bp., 1886-1889. MTA. Athenaeum. 1 sztl. lev. + VIII + 441; VIII + 503 p.; 2 sztl. lev. + 279 p. Kiadói, Gottermayer-féle aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Két kötet enyhén foltos lapokkal, de nagyon szép állapotban
19386.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,47
42,86
19387.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
19388.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események