Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 245

Nagy Béla 2 műve a nagyváradi Szigligeti Színházról. Mind a kettő szerző által DEDIKÁLT példány!   ...és díszes palotát emeltünk. A nagyváradi Szigligeti Színház építésének kultúrtörténete dokumentumokban (1899-1900.) Nagyvárad, 2000, Bihari Napló. Kiadói kartonált papírkötés.;  Új templom - régi oltár. A Nagyváradi Szigligeti Színház Zárkövének krónikája (1900-2011.) Szerk.: Nagy Béla. Nagyvárad, 2011, Szigligeti Művészeti és Jótékonysági Alapítvány - Varadinum Script Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírtokban.;
19012.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. I-V. köt. I.: Európa. II.: Ázsia. III.: Afrika. IV.: Amerika. V.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. Bp., [1936-1937], Franklin-Társulat. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, változó állapotban, kopottas borítókkal, részben sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
19013.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
4 db Baedeker útikönyv (Olaszország): Karl Baedeker: Mittelitalien und Rom.; Oberitalien mit Ravenna, Florenz und Pisa.; Italien von den Alpen bis Neapel.; Unteritalien, Sizilien. Sardinien, Malta, Tripolis, Korfu. Hanbuch für Reisende. Leipzig, 1927-1936, Karl Baedeker. Számos térképpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, vegyes állapotban, a gerinceken sérülésekkel.
19014.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói papírtokban, kísérőfüzet nélkül. + Igazságot Magyarországnak! / Justice for Hungary! modern irredenta képeslap, 21x14,5 cm
19015.

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói papírtokban, kísérőfüzet nélkül. + "Igazságot Magyarországnak! / Justice for Hungary!" modern irredenta képeslap, 21x14,5 cm

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
2000 Metró 4. Összefoglaló ismertetés. Bp., Budapesti Közlekedési Rt. DDR Metró Projekt Igazgatóság. Kiadói haránt-alakú spirál-kötés, az utolsó két lap kijár és további 1 lap laza. Készült 500 példányban.
19016.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Orbánné dr. Horváth Márta (szerk.): Gyárváros Győrben. Egy munkástelep története. Győr, 2007. Gyárvárosiak Baráti Köre Egyesület. Fotókkal illusztrált kötet. Kiadói kartonált papírkötésben.
19017.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Csajbók Ferencné: Szülőföldem, Túrkeve. Szerk.: Csajbók Ferencné. A szerkesztő, Csajbók Ferencné által Grétsy László (1932-2024) nyelvész, televíziós személyiség részére DEDIKÁLT példány. Túrkeve, 2001., Túrkeve Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés.
19018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Márton Gábor: Így életünk mi, endrődiek. Kézirat gyanánt. DEDIKÁLT példány. hn., én. (cca 1980.), nyn.,100 p. Tűzött, feliratozott papírkötés.
19019.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Schneller Károly: Nagy-Miskolcz népessége. (Dedikált!) Miskolci Jogászélet Könyvtára 63. sz. Miskolc, 1930, Ifj. Ludvig és Janovits-ny., 43+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, a könyvtesttől különvált elülső borítóval, belül a lapok jó állapotban. A szerző, Schneller Károly (1893-1953) jogász, statisztikus, egyetemi tanár dedikációjával (aláírás nélkül) Leszih Andor (1880-1963) muzeológus, numizmatikus részére.
19020.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Dr. Klein Gáspár: Borsod vármegye levéltára. (Dedikált!) Különlenyomat a ,,Levéltári Közlemények 1935. évfolyamából. Bp., 1936, szerzői kiadás (Sárkány-ny.), 52 p. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban. A szerző, Klein (Benedekfalvi) Gáspár (1903-1970) levéltáros által Marjalaki Kiss Lajos (1887-1972) régész-történész, geográfus, Miskolc-kutató, a Magyar Földrajzi Társaság miskolci osztályának alapító tagja részére dedikált példány.
19021.

Dr. Klein Gáspár: Borsod vármegye levéltára. (Dedikált!) Különlenyomat a ,,Levéltári Közlemények" 1935. évfolyamából. Bp., 1936, szerzői kiadás (Sárkány-ny.), 52 p. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban. A szerző, Klein (Benedekfalvi) Gáspár (1903-1970) levéltáros által Marjalaki Kiss Lajos (1887-1972) régész-történész, geográfus, Miskolc-kutató, a Magyar Földrajzi Társaság miskolci osztályának alapító tagja részére dedikált példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Lippay Béla: Miskolczi Kalauz. Útmutató Miskolcz törvényhatósági jogú város és közvetlen környéke területén. A város térképével, a Szinvavölgy rajzvázlatával és számos képpel ellátva szerk.: - - . Miskolc, 1910, szerzői kiadás (Grossmann József-ny.), 89+(26) p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Modern műbőr-kötésben, néhány kissé sérült lappal.
19022.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
A Borsod-Miskolci Közművelődési és Múzeum-Egyesület évkönyve 1905-1906. Szerk.: Balogh Bertalan. Miskolc, 1906, Szelényi és Társa-ny., 167+(1) p. Átkötött félműbőr-kötésben.
19023.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események