Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 245

A Dolná Strehovai (alsósztregovai) Járási Honismereti Múzeum útmutatója. Szerk.: Vladimír Siakel. Osveta Kiadó, 1972. 41p. Kiadói papírkötésben, jó állapotú. DEDIKÁLT példány.
19084.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
Kőbe vésett eposzok az Orkon és Tola folyók mentén. A magyar őstörténet nyomai. Az eposzokat ótörökből ford. és a bevezető tanulmányt írta: Képes Géza. Bp., 1982, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19085.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,63
2,86
Budapest Duna-balparti környéke. Szerk.: Barcza Imre és Thirring Gusztáv. Dr. Thirring: Részletes Magyar Utikalauzok I. Budapest és környéke 3. Bp., 1923., Turistaság és Alpinizmus, 2 sztl. lev.+ 204+II p.+ 2 (kihajtható térképek) t. Átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kis sérülésekkel, némi kopással, néhány kissé sérült, foltos lappal, egy hiányzó térképpel.
19086.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
19087.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29
Juhász Vilmos: Az aranyföld hajósai. Bp., [1936], Athenaeum, 275+(1) p.+ 8 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval.
19088.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
O. Dosek - D. Ucniková - M. Murín: Bratislava útikalauz. Bratislava/Pozsony, 1978, Sport Szlovák Testnevelési Kiadó. Kiadói papírkötés. + Hét. A Szlovák Szocialista Köztársaság Kormánya Idegenforgalmi Bizottságának ismeretterjesztő képes kiadványa. Fekete-fehér fotókkal, magyar nyelven, 35x27 cm, 16 sztl. lev.
19089.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Andreas Feininger, Kate Simon: New York. New York, 1964, Viking Press. Fekete-fehér és színes képekkel, fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
19090.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
Csonka Károly - Sz. Koncz István: Ballada a városról. Bp., 1991, Interpress. Egészoldalas, színes fotókkal illusztrálva. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19091.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
8 db helytörténeti könyv, útikönyv: Prága - Csehország; Burgenland útikalauz; Az egri vár; Fertőd; Szigetvár és környéke; Szécsény; Zalakaros; Drezda, Lipcse, Szász-Svájc. Vegyes állapotban.
19092.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
Vida, Mária: Heilbäder in Ungarn in alten Zeiten und heute. Mit Farbaufnahmen von Károly Szelényi. Bp., 1993., Semmelweis Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19093.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
19094.

Kikiáltási ár:
200 Ft
0,53
0,57
9
Némethy Károly: Városközi diplomácia és Budapest székesfőváros a külfölddel való érintkezésben. Kővágó József polgármester előszavával. Írta és összeállította: Némethy Károly. Budapest, 1947. (Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete - Budapest székesfőváros háziny.) (XIII + [3] + 167 + [1] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés: ,,Vincze István. 949. III. 4. A koalíciós idők végén írt tanulmánykötet a főváros külfölddel való kapcsolatrendszerének témáját boncolja. Az önkormányzatiság és az önálló diplomácia kérdésköre hamarosan véglegesen lekerült a napirendről, miként a városközi diplomácia feladataira kiszemelt munkatársaival kapcsolatban megírt kritériumrendszert (nyelvtudás, általános műveltség, igazmondás, nyugalom és türelem, szerénység és jó modor, jó alaptermészet és megjelenés, egészséges fizikum, sportolás, anyagi függetlenség) is felváltotta egy döntően más szempontrendszer. A munka függelékként diplomáciatörténetet is közöl, illetve régi külföldi utazók Pestről írt beszámolóiból is szemezget. Poss.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
19095.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,11
2,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események