Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 245

19096.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
19097.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
19098.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,63
2,86
Tabán. Egy eltűnt városrész. Zórád Ernő képeivel. Összeáll.: Vargha Balázs. Bp., 1983, Táltos. Magyar nyelven, a képeknél magyar, angol, német és francia nyelvű feliratokkal. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan szakadt kiadói papír védőborítóban.
19099.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,47
10,29
19100.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
19101.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
19102.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Házi Jenő, vitéz: Sopron a régi magyar irodalomban. Kiad. és sajtó alá rend. - -. (Bp. 1937), Kir. Magy. Egyetemi Ny. 120 p. (Magyar Irodalami Ritkaságok XXXVI.) Korabeli papírkötésben,
19103.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
Gálffy Ignác: A Miskolci Ipariskola története és szervezete, (1874-1885.) Miskolc, 1885, Forster Rezső, 30 p. Kiadói papírkötés, bélyegzésekkel, ceruzás bejelölésekkel, szakadt, foltos borítóval.
19104.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
19105.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
19106.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Szabó Lajos:  A kunhegyesi szegények és redemptusok ellentéte a XVIII-XIX. század fordulóján. Szolnok, 1966. Szolnok megyei Tanács VB. Rotaprint nyomdája. 84 p. Egyetlen kiadás. Összesen 500 példányban készült társadalomtörténeti-helytörténeti munka a Jászkun Kerület pénzen megváltott területén 1745-től különleges jogálláshoz jutó, földesúri joghatóság alól kikerülő, paraszti gazdálkodást folytató redemptusok és a helyben élő szegényparaszti réteg konfliktusáról. A szakmunka elnyerte az 1964-1965. évi Szolnok megyei Néprajzi és Nyelvjárásgyűjtő Pályázat I. díját. A munka címoldalán a könyv tartalmát illetően kissé félrevezető: ,,Szegények és tanácsbeliek ellentéte Kunhegyesen a XVIII-XIX. század fordulóján felirat olvasható. (Szolnok megyei múzeumi adattár, 4. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.
19107.

Szabó Lajos: A kunhegyesi szegények és redemptusok ellentéte a XVIII-XIX. század fordulóján. Szolnok, 1966. Szolnok megyei Tanács VB. Rotaprint nyomdája. 84 p. Egyetlen kiadás. Összesen 500 példányban készült társadalomtörténeti-helytörténeti munka a Jászkun Kerület pénzen megváltott területén 1745-től különleges jogálláshoz jutó, földesúri joghatóság alól kikerülő, paraszti gazdálkodást folytató redemptusok és a helyben élő szegényparaszti réteg konfliktusáról. A szakmunka elnyerte az 1964-1965. évi Szolnok megyei Néprajzi és Nyelvjárásgyűjtő Pályázat I. díját. A munka címoldalán a könyv tartalmát illetően kissé félrevezető: ,,Szegények és tanácsbeliek ellentéte Kunhegyesen a XVIII-XIX. század fordulóján" felirat olvasható. (Szolnok megyei múzeumi adattár, 4. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események