Könyvek: Vadászat

Tételek száma: 39

Herman Ottó: A magyar halászat könyve. I. kötet. Természettud. Könyvkiadó-Vállalat XXVII. Bp., 1887., Kir. M. Természettudományi Társulat, XV+552 p.+XII t. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
20375.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,47
42,86
16
Lakatos Károly: Vadászhit. (A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza.) Szeged, 1910, Engel Lajos, 108 p. Második bővített kiadás. Rendkívül gazdag szövegközti, részben vadászati témájú képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, néhány lapon szöveget nem érintő sérülésekkel. Restaurálásra szorul.   Csikszentsimonyi és ernyesi Lakatos Károly (1853-1914) ornitológus, vadász, kutyaidomító, vadászati író, szakíró. Főleg a vízi madarak és a ragadozók életmódjának tanulmányozásával és ismertetésével foglalkozott. Szegeden neves vadászkutya-idomító intézetet alapított, majd az Ornitológiai Központ munkatársa. Vadász- és tudományos megfigyeléseit több szaklap is közölte. Lendl Adolffal hat éven át szerkesztette a Természet c. tudományos folyóiratot.
20376.

Lakatos Károly: Vadászhit. (A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza.) Szeged, 1910, Engel Lajos, 108 p. Második bővített kiadás. Rendkívül gazdag szövegközti, részben vadászati témájú képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, néhány lapon szöveget nem érintő sérülésekkel. Restaurálásra szorul. Csikszentsimonyi és ernyesi Lakatos Károly (1853-1914) ornitológus, vadász, kutyaidomító, vadászati író, szakíró. Főleg a vízi madarak és a ragadozók életmódjának tanulmányozásával és ismertetésével foglalkozott. Szegeden neves vadászkutya-idomító intézetet alapított, majd az Ornitológiai Központ munkatársa. Vadász- és tudományos megfigyeléseit több szaklap is közölte. Lendl Adolffal hat éven át szerkesztette a "Természet" c. tudományos folyóiratot.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
10
Fekete István: Halászat. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó, 231+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt, kopott borítóval, a gerincen kis hiánnyal, két lap (221/222,223/224) összeragadt, foltos és az egyik sérült. Megjelent 3200 példányban.
20377.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
23
Bársony István: Erdőn, mezőn. Természeti és vadászati képek. Kiváló magyar művészek eredeti rajzaival. Bp., [1922], Athenaeum, 276 p.+ 8 t. Negyedik kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
20378.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
17
Maderspach Viktor: Havasi vadászataim. Fényképfelvételekkel. Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor, 230+(2) p.+ 8 t. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, foltokkal, fakó gerinccel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel.
20379.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Nadler Herbert: A keleti és déli Kárpátokban. Vadásznapló. Bp., 1943, Vajna és Bokor, 295+1 p.+40 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval.
20380.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
17
Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyüjtőúton Kelet-Afrikában 1903 - 1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. Bp.,[1934.], Franklin, 1 (címkép, Kittenberger Kálmán portréja) t. + 395 p.+ 64 (fekete-fehér képtáblák) t. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ex libris-szel, régi AKV-s aukciós címkével.
20381.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Csathó Kálmán: Vadászzsákmány. Ha a vadász ír, az író meg vadászik. Írta és vadászta - -. Hincz Gyula rajzaival. Bp., (1940.), Singer és Wolfner, (Budapesti Hirlap-ny.), 381+3 p. Elős kiadás. Szövegközti rajzokkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, 1940-es ajándékozási sorokkal.
20382.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
20383.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Frevert, Walter: Jagdliches Brauchtum. Gosztonyi Géza országos fővadász névbejegyzésével. Berlin, Verlag Paul Parey. Kiadói papírkötés, gerinc kissé sérült, kopottas állapotban.
20384.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
20385.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Cserszilvásy Ákos (Vajda János): A vadászat mestere. Önképző gyakorlati útmutatás a vadászat kedvelői számára. Bp., 1978., MÉM Információs Központja. Az 1896-os kiadvány reprint kiadása. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 70 példányban.
20386.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

475. aukció:

Megtekintés: szeptember 30 - október 3. között;

Tételek átvétele: október 7-én 12 órától;

Fizetési határidő: október 18.

Elszámolás: október 24-től

  Események