Tétel

Katalógusszám:

17511.
475. Lezárult gyorsárverés
Térképek

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Hickmann, A[nton] L[eo] - Péter János: Hickmann A. L. Földrajzi és statisztikai egyetemes zseb-atlasza. Magyar szöveggel ellátta és a magyar viszonyokhoz alkalmazva átdolgozta Péter János. Pozsony-Budapest, (1897). Stampfel Károly kiadása (Eder István könyvnyomdája, Pozsony). 63 + [1] p. + 33 t. (színes, dupla oldalas táblákon infografikák) + 27 térkép (színes, dupla oldalas). Első kiadás. Anton Leo Hickmann (1834-1906) osztrák térképész és statisztikus művét Péter János (1853-1933) tanár, földrajzi író dolgozta át. Földrajzi és statisztikai zsebkönyvünk a gyarmatbirodalmak korának természet-, gazdaság-, társadalom-, nyelv- és vallásföldrajzi adatait tömöríti, különös érdeklődéssel a városok mérete és az államadósságok, vasútépítések, katonai kiadások részletei iránt. Kötetünk színes térképei elsősorban az európai államokkal foglalkoznak, kiegészítve más - gyarmati és felszabadult - kontinensek földrajzával. A színes infografikák jelentős része az államok zászlóit, illetve pénzérméit jeleníti meg, néhány természet-, gazdaság- és katonaföldrajzi ábrával kiegészítve. Zsebkönyvünk emlékezetes nyelvpolitikai vonása, hogy a finnugorságot következetesen a mongol (urál-altáji) csoportba sorolja. Példányunk fűzése meglazult. Színes, illusztrált, sérült gerincű, foltos kiadói egészvászon kötésben.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk