Könyvek: Történelem

Tételek száma: 247

Dóczy József: Európa tekíntete jelenvaló természeti, míveleti, és kormányi állapotjában. IX. kötet. A Magyar Birodalmak, Magyar, Horvát, és Tót, (Szlovenia) Ország; a Határ őrző Ezredek vidékeivel, és Tenger parti kerűlettel. S Erdély Ország. Hungaria, Croatia, Slavonia. Districtus Regiminum Limitaneorum. Litorale. Transilvania. Szerkéztette - -. [Európa közönséges földleírása XII kötetben.] Bétsben, 1830., Nemes Haykul Antal, 410 p.+1 (kihajtható táblázat) t. Átkötött félvászon-kötés, a címlap restaurált, egy lapon bejelöléssel, az utolsó lapon firkával, kissé foxing foltos lapokkal, körbevágott.
19290.

Dóczy József: Európa tekíntete jelenvaló természeti, míveleti, és kormányi állapotjában. IX. kötet. A' Magyar Birodalmak, Magyar, Horvát, és Tót, (Szlovenia) Ország; a' Határ őrző Ezredek vidékeivel, és Tenger parti kerűlettel. 'S Erdély Ország. Hungaria, Croatia, Slavonia. Districtus Regiminum Limitaneorum. Litorale. Transilvania. Szerkéztette - -. [Európa közönséges földleírása XII kötetben.] Bétsben, 1830., Nemes Haykul Antal, 410 p.+1 (kihajtható táblázat) t. Átkötött félvászon-kötés, a címlap restaurált, egy lapon bejelöléssel, az utolsó lapon firkával, kissé foxing foltos lapokkal, körbevágott.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
34 000 Ft
89,47
97,14
Minimális ajánlat:
34 000 Ft
19291.

Licitálható
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
105,26
114,29
Minimális ajánlat:
42 000 Ft
Gundl, Paul Anton: Vellus Aureum Burgundo-Austriacum, sive Augusti & Celeberrimi Ordinis torquatorum aurei velleris equitum [...] Viennae, 1728, Typis Wolffgangi Schwendimann. Latin nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopottas, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként kissé sérült foltos lapokkal, hiányos. A címlapon Gf. Zichy J. és I.-nak emlékül adták Bodonyi R. és L. bélyegzővel.
19292.

Gundl, Paul Anton: Vellus Aureum Burgundo-Austriacum, sive Augusti & Celeberrimi Ordinis torquatorum aurei velleris equitum [...] Viennae, 1728, Typis Wolffgangi Schwendimann. Latin nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopottas, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként kissé sérült foltos lapokkal, hiányos. A címlapon "Gf. Zichy J. és I.-nak emlékül adták Bodonyi R. és L." bélyegzővel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
78,95
85,71
Minimális ajánlat:
30 000 Ft
Pray [György] Georgius: Historia regnum Hungariae, cum notitiis praeviis ad cognoscendum veterem regni statum pertinentibus. Complectens res gestas ab anno 1300 ad 1526. Complectens res gestas ab anno 1527 ad 1780. 1-3. köt. Teljes  Budae, 1801. Typis reg. universitatis Pestanae typographiae. 8 sztl. lev. CLV. 333 l.;646 ; 598 l. Kétfajta korabeli, aranyozott félbőr-kötésben, gerincen kis kopással, jó állapotban
19293.

Licitálható
Kikiáltási ár:
24 000 Ft
63,16
68,57
Minimális ajánlat:
26 000 Ft
Herbert von Moos: Das grosse Weltgeschehen. Bände 1-6. Hrsg. von - - -. Militärischer Mitarbeiter: Franz Carl Endres. Berlin, 1942-1945., Hallwag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés,
19294.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
Szilágyi Dezső beszédei. I-IV. köt. [Teljes]. Szerk.: Fayer Gyula és Vikár Béla. Bp., 1906-1913, Athenaeum. 1 (címkép) t.+ XX+428 p.; XV+480 p.; XII+490+(2) p.; XII+386 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, túlnyomórészt jó állapotban, a borítókon némi kopással.
19295.

Licitálható
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,84
40,00
Minimális ajánlat:
14 000 Ft
[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), Lehr Albert (V. kötet) és Komáromy Lajos (VI. kötet). Bp., 1875-1880, MTA,  IV+384 p.; 4+471 p. ;4+460 p.;4+625 p.;6+522 p.;6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Teljes! Átkötött modern félvászon-kötések, volt könyvtári példányok, az I. kötet végén hiánnyal (385-391 p. (4 lap)), és a III. kötetben két lap hiánnyal (451-454, 2 lap.)
19296.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
Szöllősy Ferenc: Kossuth és a magyar emigratió török földön. Függelék: Utirajzok. Lipcse, 1870, [Heckenast Gusztáv-ny., Pest], XIV+239 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos, a borítón névbejegyzéssel, a címlapon névbélyegzéssel.
19297.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,68
25,71
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
19298.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
Gróf Széchenyi István beszédei. A Magyar T. Akadémia megbizásából összegyüjtötte s jegyzetekkel kisérte: Zichy Antal. Gróf Széchenyi István Munkái II. köt. Bp., 1887, Athenaeum, IX+(1)+630+(4) p. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, a szövegben helyenként ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
19299.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
19300.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
E. A. Chalikova - A. H. Chalikova: Altungarn an der Kama und im Ural (Das Gräberfeld von Bolschie Tigani). Régészeti Füzetek Ser. II. No. 21. Bp., 1981, Magyar Nemzeti Múzeum.
19301.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

476. aukció:

Megtekintés: október 14 - október 17. között;

Tételek átvétele: október 21-én 12 órától;

Fizetési határidő: november 1.

Elszámolás: november 13-től

  Események