Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 182

Bergman, Sten:  Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. Budapest, [1931]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 272 p. + 23 t. (kétoldalas). Sten Bergman (1895-1975) svéd zoológus és utazó, főként kelet-szibériai utazásairól nevezetes. Beszámolójában 1920-1923 között megtett kamcsatkai felfedezőútjáról számol be. A Japánból indult svéd kutatócsoport a vörös irányítás alatt álló Petropavlovszk kikötőjéből indult, oda többször és visszatért, és tanúja volt a város többszöri hűségváltásának vörösök és fehérek között. Útírásában a civilizációs központnak számító Petropavlovszk városán többször is anarchia tör ki, ehhez képest nyugalmasabbnak számít a félsziget lamut, korják és kamcsadál őslakói közötti tartózkodás, életmódjukról, miként az orosz telepesek életmódjáról is erős színekkel számol be a szerző. Az útírás nagy részét azonban a felfedezőút viszontagságai és eredményei, valamint a vadászat örömeinek részletezése tölti ki. A kötet eredeti nyelven 1923-ban látott napvilágot, ,,Kamtchatka: skildringar fr?n en tre?rig forskningsfärd címen. Első magyar kiadása 1930-ban jelent meg, példányunk a következő évi második kiadásból való. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19036.

Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. Budapest, [1931]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 272 p. + 23 t. (kétoldalas). Sten Bergman (1895-1975) svéd zoológus és utazó, főként kelet-szibériai utazásairól nevezetes. Beszámolójában 1920-1923 között megtett kamcsatkai felfedezőútjáról számol be. A Japánból indult svéd kutatócsoport a vörös irányítás alatt álló Petropavlovszk kikötőjéből indult, oda többször és visszatért, és tanúja volt a város többszöri hűségváltásának vörösök és fehérek között. Útírásában a civilizációs központnak számító Petropavlovszk városán többször is anarchia tör ki, ehhez képest nyugalmasabbnak számít a félsziget lamut, korják és kamcsadál őslakói közötti tartózkodás, életmódjukról, miként az orosz telepesek életmódjáról is erős színekkel számol be a szerző. Az útírás nagy részét azonban a felfedezőút viszontagságai és eredményei, valamint a vadászat örömeinek részletezése tölti ki. A kötet eredeti nyelven 1923-ban látott napvilágot, ,,Kamtchatka: skildringar fr?n en tre?rig forskningsfärd" címen. Első magyar kiadása 1930-ban jelent meg, példányunk a következő évi második kiadásból való. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
Leidenfrost Gyula (1885-1967): Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 223+1 p. +24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerinc sérült, viseltes állapotban.
19037.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sulloceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, enyhe kopással
19038.

Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, enyhe kopással

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
Népessy Noémi (főszerk.): Óbuda története. Tanulmánykötet. Bp., 2020. Óbudai Múzeum. 621 + (26)p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
19039.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
19040.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,47
10,29
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
19041.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
Tóth Szabolcs Barnabás: Idősellátás Háromszéken.. Sepsiszentgyörgy, 2012, Háromszék Vármegye Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19042.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
19043.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,84
7,43
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
Erdély északi része és a Székelyföld. Budapest, [1941]. Országos Magyar Idegenforgalmi Hivatal (Pallas nyomda). [48] p. Első kiadás. A kis alakú, egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált turisztikai kiadvány a második bécsi döntéssel 1940-ben visszatért Erdély kulturális és turisztikai kincseit ajánlja az utazók figyelmébe. A hátsó borítón a Székelyföld és a kapcsolódó észak-erdélyi részek közlekedési és hegyrajzi térképe, a síterepek kiemelésével. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19044.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
19045.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
19046.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
19047.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

476. aukció:

Megtekintés: október 14 - október 17. között;

Tételek átvétele: október 21-én 12 órától;

Fizetési határidő: november 1.

Elszámolás: november 13-től

  Események