Kultura és Tudomány sorozat 2 kötete: Kant-breviarium. Kant világnézete és életfelfogása. Összeáll.: Gross Félix. Ford.: Polgár Gyula. + Benedek Marcell: A modern világirodalom 1800-1920. Bp., 1917-1920, Franklin-Társulat. Kiadói félvászon-kötés / kartonált papírkötés, az egyik kötet gerincen kisebb sérülésekkel, sérült kiadói papírborítóban.