Licitálható
4 000 Ft
10,36 EUR, 11,43 USD
4 000 Ft
Perényi Imre: Városépítés a Szovjetunióban. Budapest, 1947. Új Magyar Könyvkiadó (Dr. Móricz Miklós nyomda). 111 + [1] p. Egyetlen kiadás. Perényi Imre (1913-2002) Állami és Ybl-díjas építész urbanisztikai előadás-sorozata a Mérnöki Továbbképző Intézet 1947. évi tanfolyamán hangzott el. A gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért munka rövid történeti áttekintés után a XX. század harmincas éveitől ismerteti a szovjet építészet formakincsét, megoldásait nagyívű terveit. A munka kiemeli annak jelentőségét, hogy a háborús károkat szenvedett városok jelenleg is folyó újjáépítésekor sokkal zöldebb, szellősebb városszerkezeteket terveznek. A kötet második felében Moszkva, Leningrád és Sztálingrád újjáépítésének szaktanulmányai. Az illusztrációs anyag egy része grandiózus látványterveket és alaprajzokat mutat be. Kötetünk képaláírásai angol és magyar nyelven készültek, a kötet elején angol nyelvű összefoglaló. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
1.000 Ft-ig | 100 Ft |
5.000 Ft-ig | 200 Ft |
10.000 Ft-ig | 500 Ft |
20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
1.000.000 Ft felett | 100.000 Ft |