Megvehető
Kosárba Eltávolítás
20867.
478. Gyorsárverés maradékeladás
Könyvek: Egyéb ritkaságok
3 800 Ft
9,84 EUR, 10,86 USD
Ehrenstein, Albert: Lukian. [Lukiánosz-fordítások.] (Dedikált.) (Die wahre Geschichte - Der magische Esel - Hetärengespräche). Berlin, [1925]. Ernst Rowohlt Verlag (Gedruckt bei Poeschel & Trepte in Leipzig). 268 + [4] p. Egyetlen kiadás. Albert Ehrenstein (1886-1950) bécsi születésű német expresszionista költő dedikált fordításkötete, amelyben Lukiánosz ókori szatíraíró néhány művét adja közre német fordításban. Korábbi, 1911-es verseskötetét Oskar Kokoschka illusztrálta, az első világháború idején hadi szolgálatra alkalmatlannak nyilvánítását követően aktivista körökben mozgott, és részese volt a bécsi dadaista közösségnek is. A magyar felmenőkkel bíró Albert Ehrenstein magyar nyelvű dedikációja: ,,Thaiszné [?] Grünwald Vilmának. 1929. V. 17. Albert". Raabe 62, 37. Rowohlt I, 621. Wilpert-G. 30. Lexikon deutsch-jüdischer Autoren VI, 121.9. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán apró kopásokkal. Jó példány.