Licitálható
8 000 Ft
20,73 EUR, 22,86 USD
17 000 Ft
Századunk névváltoztatásai. Helytartósági és miniszteri engedélylyel megváltoztatott nevek gyűjteménye 1800-1893. Eredeti okmányok alapján összeállította a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság egyik igazgató választmányi tagja. Budapest, 1895. Hornyánszky Viktor (ny.) [2] + 253 + [1] p. Első kiadás. Társadalomtörténeti szempontból emlékezetes gyűjteményünk a névmagyarosításban testet öltő 19. századi önkéntes német, szláv és zsidó asszimilációnak értékes dokumentuma. A rövid bevezető után a magyarosított családnevek alfabetikus sorrendben sorakoznak. Valamennyi változtatásnál adatolva: az eredeti családnév, a névváltoztatást igénylő lakhelye, számos esetben foglalkozása, gyermekei, valamint minden esetben a névváltoztatás engedélyszáma. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, a gerincen apró kopásokkal. Jó példány.
1.000 Ft-ig | 100 Ft |
5.000 Ft-ig | 200 Ft |
10.000 Ft-ig | 500 Ft |
20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
1.000.000 Ft felett | 100.000 Ft |