Szamosi János: Az austriai egyetemek haladása tíz év alatt. (1868-1877) és egy pillantás a magyar egyetemekre. A szerző, Szamosi János (1840-1909) bölcseleti doktor, egyetemi tanár, által Réthy Mór (1846-1925) matematikus, fizikus részére DEDIKÁLT példány. Kolozsvár, 1879, Stein János, 31 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés. Felvágatlan példány!
Dávid Gyula-Veress Zoltán (szerk.): Kő, bronz, buldózer. Láthatatlan és újra látható emlékműveink. 15/900. számozott példány. 2004, EKE. Könyvárusi forgalomba nem került. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Jellem. Smiles után a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán. Bp., Légrády. Kiadói egészvászon kötés, egy-két lapon saroktörés, kissé kopottas állapotban.