Tóth Béla 2 kötete: Magyar ritkaságok. Curiosa Hungarica. Képekkel és hasonmásokkal. hn., én., laude. 1899-es kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés. + Mendemondák. A világtörténet furcaságai. Második, javított és bővített kiadás. Válogatás. Bp.,1984, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Halhatatlan szerelem. Öt fejezet a szerelemről. Válogatás kétezer év szerelmes írásaiból. Vál., szöveggondozás, szerk.: Vágó Zsuzsanna. A kötetben található rajzok és grafikák Papp Oszkár festőművész munkái. Bp.,1993., Kassák Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés,az egyik fejezetkezdő illusztrációba belerajzoltak.
Vörösmarty Album. A költő életrajza és válogatott versei. Számos képpel és eredeti szövegillusztrációval. Szerk.: Salusinszky Imre. Műmellékletek nélküli, népszerű kiadás. Bp.,1909, Wodianer F. és Fiai. 240 p.+ 6 t. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Nemes Mihály, Belloni László, és Homicsko A. egészoldalas illusztrációival. Kiadói aranyozott, dombornyomott díszítésű egészvászon-kö...
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály egészoldalas illusztrációival. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóba.