https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 381

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Heltai Gáspár-Király György: Egy nemes emberről és az ördögről való história, melyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1942, Kner Izidor. 4+95+1 p. 2. kiadás. megjelent 100 példányban. Az oldalszámozáson belül: Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjával, valamint könyvdíszeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozatlan példány.;
1
20606.

Heltai Gáspár-Király György: Egy nemes emberről és az ördögről való história, melyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1942, Kner Izidor. 4+95+1 p. 2. kiadás. megjelent 100 példányban. Az oldalszámozáson belül: Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjáva...

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
8
Eladási ár:
4 200 Ft
 
Heltai Gáspár: Egy nemes emberről és az ördögről való história, mellyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár irásiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. (Utószó: Király György.) Gyoma, 1942. Kner Izidor (ny.) 95 + [1] p. A Kozma Lajos négy egész oldalas fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel kísért munka első kiadása 1920-ban jelent meg, az 1942-es újranyomás során 1000 új példány látott napvilágot. Lévai-Haiman 1.555. Fűzve, kékesszürke, merített kiadói borítóban, az első fedőborítón a címfelirat drapp vignettán. Jó példány.
1
20607.

Heltai Gáspár: Egy nemes emberről és az ördögről való história, mellyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár irásiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. (Utószó: Király György.) Gyoma, 1942. Kner Izidor (ny.) 95 + [1] p. A Kozma Lajos négy egész oldalas fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel kísért munka első kiadása 1920-ban jelent meg,...

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
9
Eladási ár:
4 600 Ft
 
5 db könyv - Erdei Ferenc: Futóhomok + Magyar falu + Magyar tanyák + Magyar város + Parasztok. Bp., Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
1
20608.

5 db könyv - Erdei Ferenc: Futóhomok + Magyar falu + Magyar tanyák + Magyar város + Parasztok. Bp., Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,50
EUR
,
31,43
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
Boccaccio, Giovanni: Dekameron I-III. köt. Ford.: R. Vay József. (A verseket Radó Antal fordította.) Bp. [1931], Könyvkedvelők, (Franklin-ny.), 333 p.+18 t.; 309 p.+24 t.; 294 p.+18 t. E mű illusztrációi a Boucher, Eisen, Gravelot rézmetszeteivel és könyvdíszeivel 1757-ben megjelent londoni Boccaccio-kiadás után készültek. Kiadói, aranyozott, lila színű egészvászon-kötésben, kissé kopott borítókkal, a gerincek és a borítók részben megfakultak, a 3. kötet gerincén kis sérüléssel, de belül jó állapotban.
1
20609.

Boccaccio, Giovanni: Dekameron I-III. köt. Ford.: R. Vay József. (A verseket Radó Antal fordította.) Bp. [1931], Könyvkedvelők, (Franklin-ny.), 333 p.+18 t.; 309 p.+24 t.; 294 p.+18 t. E mű illusztrációi a Boucher, Eisen, Gravelot rézmetszeteivel és könyvdíszeivel 1757-ben megjelent londoni Boccaccio-kiadás után készültek. Kiadói, aranyozott, lila színű egészvászon-kötésben, kissé kopott borítókka...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
EUR
,
20,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
Kármán József irásai és Fanni hagyományai/Csokonai Mihály minden munkái/Kis János poetai munkái Pest, 1843-1846, Hartleben K. Adolf tulajdona, XVI h. + 148 h. + [1] t.: ill., 960 h. + [2] p. + C h. + [1] t.: ill., 462 h. + [1] p. + XLVI h. + [1] t.: ill. Három mű a Nemzeti Könyvtár sorozatból, egy kötetben . Kármán József irásai és Fanni hagyományai. Újra kiadta és bevezette: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1843, Hartleben K. Adolf tulajdona, XVI h. + 148 h. + [1] t.: ill. Hártyapapírral védett címlapképen Fanni és Kármán portréját ábrázoló metszettel (Gedr. b. J. Rauh.) II. Csokonai Mihály minden munkái. A szerző saját kéziratai s az első kiadásokhoz gondosan egyengetve, számos kiadatlanokkal bővitve, jegyzésekkel világosítva s életrajzzal bévezetve. Kiadta: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1844, Hartleben K. Adolf tulajdona, 960 h. + [2] p. + C h. + [1] t.: ill. Címlapképen Csokonai Vitéz Mihály portréját ábrázoló metszettel (Gedr. Bei J. Rauh.) III. Kis János poetai munkái. A szerző saját kéziratai- s az első kiadásokhoz gondosan egyengetve, kiadatlanokkal bővítve, jegyzésekkel s életrajzzal kiadta: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1846, Hartleben K. Adolf tulajdona, 462 h. + [1] p. + XLVI h. + [1] t.: ill.+ Korabeli, aranyozott gerincű (minimálisan sérült) egészvászonkötésben  A Nemzeti Könyvtár az irodalompártoló Kisfaludy Társaság által 1843 és 1853 között megjelentett könyvsorozat volt, amelyben összesen hat kötet jelent meg. Jelen tétel a sorozat első (Kármán József irásai és Fanni hagyományai), harmadik (Csokonai Mihály minden munkái) és negyedik (Kis János poetai munkái) kötetét tartalmazza. A könyvsorozatot Toldy Ferenc [1847-ig Schedel Ferenc] (1805-1875) irodalomtörténész, akadémikus, a tudományos igényű hazai irodalomtörténet-írás egyik úttörője adta ki
1
20610.

Kármán József irásai és Fanni hagyományai/Csokonai Mihály minden munkái/Kis János poetai munkái Pest, 1843-1846, Hartleben K. Adolf tulajdona, XVI h. + 148 h. + [1] t.: ill., 960 h. + [2] p. + C h. + [1] t.: ill., 462 h. + [1] p. + XLVI h. + [1] t.: ill. Három mű a Nemzeti Könyvtár sorozatból, egy kötetben . Kármán József irásai és Fanni hagyományai. Újra kiadta és bevezette: D. Schedel Ferenc [To...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
EUR
,
114,29
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. Szerk., és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor.  Monumenta Literarum. I. sorozat: 2-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. I. sorozat: 2. Apuleius, [Madaurensis Lucius Platonicus]: Amor és Psyche. Miletosi mese. , 3. Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. , 4. Bocaccio, Giovanni: Trattatello in laude di Dante, az az Dante dicsérete. , 5. Gyergyai Albert: Egy Árgírus nevű királyfiról és egy tündér szűzleányról való széphistória... , 6. Az híres neves varázsló és garaboncás D. Faustus János históriája... , 7. Milton, John: Kisebb költemények. , 8. Moliére, [Jean Baptise Poquelin]: A mucsai széplelkek. , 9. Coleridge, Samuel Taylor: Ének a vén tengerészről. , 10. Stifter, Adalbert: A pusztai falu. , 11. Vörösmarty Mihály: Cserhalom. , 12. Tolsztoj, [Lev Nikolaevics] Leó: A két zarándok.   II. sorozat: 1. [Lukianos, Samosata]: Alethes istoria azaz igaz história egy csodálatos utazásról a Holdban..., 2. [Kalidasa] Kálidásza: A király és a bajadér. Málaviká és Agnimitra. , 3. Hartmann von Aue régi német leventének híres-nevezetes versezete a szegény Henrik daliás, dús ifjú lovag... , 4. [Joannes Damascenus] Damascenus János: Az Szent Barlám és Szent Jozafát királfi életéről való igön szép legenda... , 5. Machiavelli, Niccoló: A maszlagról való vidám színjáték vagyis Mandragora... , 6. Montaigne, Michel [Eyquem] de: Essai... , 7. Cervantes Saavedra, Miguel de: A nemes, istenfélő és szépséges bolognai kisasszony... , 8. Zrínyi Miklós, gróf: Egy vadásznak keserves panaszkodása Viola kegyetlenségéről... , 9. Goethe, [Johann Wolfgang]: Novella. , 10. Poe, Edgar Allan: Az arckép. - A fekete macska. Két novella. , 11. Balzac, Honoré de: Jézus Krisztus Flandriában. , 12. Browing, Robert: Amerre Pippa jár. Dráma. A füzetek merített papírból készült, különböző színű, papírborítókban. A magyar könyvművészet kiemelkedő alkotása. A tipográfiai elrendezés Kner Imre munkája. Kiadói félvászon-mappákban, kopott borítókkal, a füzetek nagyrészt jó állapotban, de közte néhányon szakadás, gyűrődés, kisebb sérülés. Az I. sorozat 1. füzet hiányzik!
1
20611.

Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. Szerk., és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. Monumenta Literarum. I. sorozat: 2-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvd...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
EUR
,
85,71
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
Heltai Jenő: A néma Levente. Előzéklapon a szerző mellett Bajor Gizi, Bilicsi Tivadar, Péchy Blanka, Törzs Jenő, Földényi László, Székely Lujza, Sennyei Vera, Szakáts Zoltán, Bacsányi Paula, Vándory Gusztáv, Pataki Miklós, Pillér Vera, az előadáson szereplő színészek autográf aláírásaival. Bp., é.n., Atheanaeum. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, gerince erősen sérült és ragasztószalaggal javított, lapok tetején, szennylapon és borítón ázásnyommal.
1
20612.

Heltai Jenő: A néma Levente. Előzéklapon a szerző mellett Bajor Gizi, Bilicsi Tivadar, Péchy Blanka, Törzs Jenő, Földényi László, Székely Lujza, Sennyei Vera, Szakáts Zoltán, Bacsányi Paula, Vándory Gusztáv, Pataki Miklós, Pillér Vera, az előadáson szereplő színészek autográf aláírásaival. Bp., é.n., Atheanaeum. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, gerince erősen sérült és ragasztószalaggal ...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
EUR
,
57,14
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
Andersen, Hans Christian: Die Nachtigall. Holzschnitte von Walter Preisser. (Számozott, aláírt). (Berlin), é.n. (cca 1920), Otto von Holten - Gotthard Laske, 45+(3) p.+ 8 (Walter Preisser egészoldalas fametszetei) t. Német nyelven. Kiadói félpergamen-kötés, jó állapotban, minimálisan foltos borítóval. Számozott (142./500), az első fametszeten, ill. az utolsó oldalon Walter Preisser által aláírt példány.
1
20613.

Andersen, Hans Christian: Die Nachtigall. Holzschnitte von Walter Preisser. (Számozott, aláírt). (Berlin), é.n. (cca 1920), Otto von Holten - Gotthard Laske, 45+(3) p.+ 8 (Walter Preisser egészoldalas fametszetei) t. Német nyelven. Kiadói félpergamen-kötés, jó állapotban, minimálisan foltos borítóval. Számozott (142./500), az első fametszeten, ill. az utolsó oldalon Walter Preisser által aláírt pé...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
EUR
,
45,71
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
Ecsedy Judit, V[izkelety Andrásné]: Titkos nyomdahelyű régi magyar könyvek 1539 - 1800. Bp., 1996, Borda Antikvárium,(Mester-ny.) 246 p.+1 sztl. lev., 59 t. Készült 600 példányban!
1
20614.

Ecsedy Judit, V[izkelety Andrásné]: Titkos nyomdahelyű régi magyar könyvek 1539 - 1800. Bp., 1996, Borda Antikvárium,(Mester-ny.) 246 p.+1 sztl. lev., 59 t. Készült 600 példányban!

 
Eladva
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
EUR
,
28,57
USD
Ajánlatok száma:
2
Eladási ár:
11 000 Ft
 
Mikszáth Kálmán: A fekete város I-III. köt. Posztumusz első kiadás!] Bp., 1911., Franklin, 205+3 p.; 182+1 p.;306+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a III. kötet gerincen sérüléssel.
1
20617.

Mikszáth Kálmán: A fekete város I-III. köt. Posztumusz első kiadás!] Bp., 1911., Franklin, 205+3 p.; 182+1 p.;306+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a III. kötet gerincen sérüléssel.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
EUR
,
22,86
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
Bibliographia oeconomica ruralis Hungariae (Magyar Mezőgazdasági Könyvészet 1920-1935), VI. kötet. Szerk.: Matolcsi János. Mezőgazdasági Múzeum: Budapest, 1963. Kiadói papírkötésben, jó állapotú. Gerince kissé szakadt.
1
20618.

Bibliographia oeconomica ruralis Hungariae (Magyar Mezőgazdasági Könyvészet 1920-1935), VI. kötet. Szerk.: Matolcsi János. Mezőgazdasági Múzeum: Budapest, 1963. Kiadói papírkötésben, jó állapotú. Gerince kissé szakadt.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
Bibliographia oeconomica ruralis Hungariae (Magyar Mezőgazdasági Könyvészet 1936-1940), VII. kötet. Szerk.: Matolcsi János. Mezőgazdasági Múzeum: Budapest, 1966. Kiadói papírkötésben, jó állapotú.
1
20619.

Bibliographia oeconomica ruralis Hungariae (Magyar Mezőgazdasági Könyvészet 1936-1940), VII. kötet. Szerk.: Matolcsi János. Mezőgazdasági Múzeum: Budapest, 1966. Kiadói papírkötésben, jó állapotú.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

Aktuális híreink

478. aukció:


Megtekintés: november 18 - november 21. között;


Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;


Fizetési határidő: december 6.


Elszámolás: december 11-től

  Események

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz