Paul Eluard versei. Picasso és Matisse rajzaival. Fordította: Illyés Gyula, Rónay György, Somlyó György. A bevezető tanulmány Aragon munkája. Az utószót Illyés Gyula írta. Bp., 1960, Magyar Helikon, 346+2 p. Kiadói félbőr-kötés kissé kopott gerinccel. Számozott (368./600) példány.
Szépirodalmi művek a Tolnai Világlapja kiadásában (Tolnai Regénytára, ill. Gyémánt Könyvek sorozatok), össz. 27 kötet: Jack London: A havasok lánya I-III.; Lovászy Károly: A postagalamb.; Turgenyev Iván: Tavaszi hullámok I-II.; stb. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Harry Lorayne: A szellem hatalmának titkai. (Secrets of Mind Power). A horvát nyelvű kiadást magyarra ford.: Kovács D. Géza. (Gépirat. Dedikált!) Bp., 1973, k.n., 221 p. Egészvászon-kötésben. A fordító, Kovács D. Géza egészoldalas dedikációjával.
Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 48. számú és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón kis sérüléssel.
[Évkönyv.] Vicinális dugóhúzó 1964. A BME gépészmérnök hallgatóinak évkönyve. (Számozott). (Budapest), 1964. Budapesti Műszaki Egyetem KISZ-Bizottsága - Fővárosi Nyomdaipari Vállalat 9. telepe. 1 t. (kihajtható címkép) + 124 p. + 4 t. (színes). Összesen 2000 példányban készült, illusztrált hallgatói évkönyv számozott példánya, sorszáma: 465/500. A gépészmérnök hallgatók szatirikus évkönyve Vicinál...
Irínyi [Irinyi] József: Dicső napok. I. kötet. Pest, 1857, Kilián György (Esztergom, Horák Egyed-ny.), 222 p. Hozzákötve a II. kötet töredéke, 3-112 p. (címlap + a 113-222. oldalak hiányoznak). Félvászon-kötésben, kopott, sérült borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel, bélyegzőkkel.