Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 381

20632.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Klasszikus német kisregények. Bp., 1968, Helikon. 1683/1800. számozott példány. Kiadói bőr kötés, kissé kopottas állapotban.
20633.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Tamási Áron művei 3 kötet:   Virrasztás. Bp., 1943, Révai. Kiadói kopott félvászon-kötésben.;  Ábel az országban. Bp., 1935, Révai. Buday György illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés.  Jégtörő Mátyás. Kolozsvár,én., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés.
20634.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Szépirodalmi művek a Tolnai Világlapja kiadásában (Tolnai Regénytára, ill. Gyémánt Könyvek sorozatok), össz. 27 kötet: Jack London: A havasok lánya I-III.; Lovászy Károly: A postagalamb.; Turgenyev Iván: Tavaszi hullámok I-II.; stb. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
20635.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Kolligátum különféle művekből:   Ecsedy Aladár:  Örvendezzetek!...;  A rabszolgaleány.;  A lélek szolgálatában. Tahitótfalu, 1939-1944., Szerzői.  Szabó Balázs: Mese az édesanyáról. hn., 1929, Sylvester kiadás.; Nagy Gyula: Rkie-sajtóest műsora. Összeáll.: - -. Bp., én., Református Keresztyén Ifjúsági Egyesületek.;  Bányai Irén: Máskara. hn., én., Misztófalusi.;  Móra Ferenc: A jisten foltozó-szűcse. (Népi műsortár 18.) hn., én., Misztófalusi.;  Györkössy Endre: A "maszlag." Újpest-Újváros, én., Újpest-Újvárosi Református Presibtérium.;  Németh László: Cseresnyés. Bp., 1942., Exodus.;  Katona József: Luca széke. Bp., 1942., Exodus.;   Átkötött félvászon-kötés.
20636.

Kolligátum különféle művekből: Ecsedy Aladár: Örvendezzetek!...; A rabszolgaleány.; A lélek szolgálatában. Tahitótfalu, 1939-1944., Szerzői. Szabó Balázs: Mese az édesanyáról. hn., 1929, Sylvester kiadás.; Nagy Gyula: Rkie-sajtóest műsora. Összeáll.: - -. Bp., én., Református Keresztyén Ifjúsági Egyesületek.; Bányai Irén: Máskara. hn., én., Misztófalusi.; Móra Ferenc: A jisten foltozó-szűc...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
20637.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Ifjúság számára átdolgozott kiadás. Bp.,én.,Dante. Biczó András rajzaival. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval.
20638.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Vicki Baum: Hotel Sanghai I-II. Ford.: Szalay Gyula. Bp., 1943, Hungária. IV. kiadás. Kiadói félvászon-kötések, kiadói papír védőborítóban, az I. kötet kopott, foltos borítóval, javított kötéssel és gerinccel, sérült, javított papír védőborítóval, a II. kötet kopott, foltos borítóval, sérült, javított papír védőborítóval.
20639.

Licitálható
Kikiáltási ár:
900 Ft
2,33
2,57
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Dapne du Maurier 2 műve:   A Manderley-ház asszonya. Regény. Ford.: Ruzitska Mária. Bp.,én., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, javított illusztrált papír védőborítóban.   Bál és ostrom. Regény. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bp.,én.,Új Idők. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, javított illusztrált papír védőborítóban.   Papírborítókkal együtt ritkák.
20640.

Licitálható
Kikiáltási ár:
900 Ft
2,33
2,57
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 48. számú és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón kis sérüléssel.
20641.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
2 600 3 000 3 600
[Évkönyv.] Vicinális dugóhúzó 1964. A BME gépészmérnök hallgatóinak évkönyve. (Számozott). (Budapest), 1964. Budapesti Műszaki Egyetem KISZ-Bizottsága - Fővárosi Nyomdaipari Vállalat 9. telepe. 1 t. (kihajtható címkép) + 124 p. + 4 t. (színes). Összesen 2000 példányban készült, illusztrált hallgatói évkönyv számozott példánya, sorszáma: 465/500. A gépészmérnök hallgatók szatirikus évkönyve Vicinális Dugóhúzó címmel először 1899-1913 között jelent meg, majd 1921-ben indult újra. 1964-es évkönyvünk bőséges válogatást nyújt korábbi évfolyamok terméséből, valamint humoros grafikák kíséretében megjeleníti a jelen gépész hallgatók küzdelmeit a tanulmányokkal, az utóvizsgákkal, az egyetemi menzával, az alkohollal, a lakhatási körülményekkel és az ez idő szerint ritkán látott női nemmel. A hátsó borító felső sarkán apró hiány. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.
20642.

[Évkönyv.] Vicinális dugóhúzó 1964. A BME gépészmérnök hallgatóinak évkönyve. (Számozott). (Budapest), 1964. Budapesti Műszaki Egyetem KISZ-Bizottsága - Fővárosi Nyomdaipari Vállalat 9. telepe. 1 t. (kihajtható címkép) + 124 p. + 4 t. (színes). Összesen 2000 példányban készült, illusztrált hallgatói évkönyv számozott példánya, sorszáma: 465/500. A gépészmérnök hallgatók szatirikus évkönyve Vicinál...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Irínyi [Irinyi] József: Dicső napok. I. kötet. Pest, 1857, Kilián György (Esztergom, Horák Egyed-ny.), 222 p. Hozzákötve a II. kötet töredéke, 3-112 p. (címlap + a 113-222. oldalak hiányoznak). Félvászon-kötésben, kopott, sérült borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel, bélyegzőkkel.
20643.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események