Makovecz Imre - Melocco Miklós - Szörényi Levente: Magyar lélek, magyar forma. (Aláírt!) Manréza-füzetek 5. Bp., 2007, Éghajlat. Kiadói kartonált papírkötés. A könyv egyik szerzője, Makovecz Imre (1935-2011) Kossuth- és Ybl Miklós-díjas építész, a Magyar Művészeti Akadémia alapítója által aláírt példány.
Erdős I. Pál: Fény és árnyék. Benedek Marcell előszavával. (Szatmár), (1946), k.n.. Számozott (94/300, a grafikus Erdős Imre Pál (1916-1987) által aláírt és dedikált példány! Fekete-fehér önarcképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, borítóra felragasztott önarckép kissé szakadt, előzéklapon néhány kisebb folttal.
Hevesy Iván: A film életrajza. A film őskora és hőskora. A film dramaturgiája. Bp., 1943, HAFA (Hatschek és Farkas), 320 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
Matits Ferenc: Ridinger-grafikák a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban. A szerző, Matits Ferenc művészettörténész, művészeti író, egyetemi tanár által DEDIKÁLT! A Magyar Mezőgazdasági Múzeum Tárgykatalógusai 5. Bp., 2023, Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár. 127 p. Fekete-fehér képekkel, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Bildende Kunst Angewandte Kunst 1900-1950. Wien,1994, Galerie bei der Albertina. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte art nouveau, art deco, és modern, valamint magyar vonatkozású résszel: Abt-Apáti Sándor által formatervezett eozin-mázas Zsolnayval. Kiadói papírkötés.
VI. Magyar Képzőművészeti Kiállítás. Bp., 1955, Műcsarnok. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, közte Domanovszky Endre, Konecsni György, Szőnyi István, Bernáth Aurél, Kokas Ignác, Csernus Tibor, Csáki-Maronyák József, Szabó Vladimir, Medgyessy Ferenc, Kisfaludi Stróbl Zsigmond, Kerényi Jenő és mások munkáinak fekete-fehér reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
Rév Ilona: Építészet és enteriőr a magyar századfordulón. Bp., 1983, Gondolat. 222 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés,kopott kiadói papír védőborítóban, egy lap szélén szakadással, volt könyvtári példány.