Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 528

Fernand Khnopff et ses rapports avec la Secession viennoise /Fernand Khnopff és kapcsolata a bécsi szecesszióval. Szerk.: Catherine De Croes, Giséle Ollinger-Zinque. Brüsszel, 1987. Musées royaux des Beaux-Arts de Belgique. Fotókkal illusztrált kötet, francia nyelvű szöveggel. Kiadói papírkötésben.
19757.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

  Kosárba
  Eltávolítás
Nagy Zoltán: Jeles céhtárgyak és mesterművek. Kézművesség a nyugat-dunántúli régióban. Szombathely, 2008, Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés. Olvasatlan, szép állapotban. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált.
19758.

Megvehető
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

  Kosárba
  Eltávolítás
H. Németh Katalin: A szemmagasság a jó. Beszélgetés 59 képzőművésszel. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye minősített művészei. Nyíregyháza, 2005. K.n. A szerző által DEDIKÁLT példány! Kiadói kartonált papírkötés, enyhén foltos borítóval.
19759.

Megvehető
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

  Kosárba
  Eltávolítás
Égerházi Imre grafikái. Debrecen, 1992. ALÁÍRT. 492. számozott példány. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19760.

Megvehető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

  Kosárba
  Eltávolítás
Figur und Spiel im Puppentheater der Welt. Szerk.: Manfred Nöbel. Berlin, 1980, Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19761.

Megvehető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

  Kosárba
  Eltávolítás
Gold und Macht. Spanien in der Neuen Welt. Eine Ausstellung anläßlich des 500. Jahrestages der Entdeckung Amerikas. Kiállítási katalógus. Szerk.: Dr. Christian Feest, Dr. Peter Kann. Wien, 1986. Kreymayr & Scheriau. Fotókkal illusztrált kötet. Kiadói kartonált papírkötésben, német nyelven.
19762.

Megvehető
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

  Kosárba
  Eltávolítás
Die Haager Schule in München. Meisterwerke der holländischen Malerei des 19. Jahrhunderts aus dem Haager Gemeentemuseum und den Bayerischen Staatsgemäldesammlungen. Kiállítási katalógus. Szerk.: Theresa Ulrich, Horst Becker. Heidelberg, 1989. Edition Braus. 424p. Szövegközi illusztrációkkal, német nyelven Kiadói papírkötésben.
19763.

Megvehető
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

  Kosárba
  Eltávolítás
The Fodor Collection. Nineteenth-century French Drawings and Watercolors from Amsterdams Historisch Museum. Szerk.: Wiepke Loos. Hamilton, 1985. The Picker Art Gallery, Colgate University. Kiadói papírkötésben, angol nyelvű szöveggel, gazdag fotóanyaggal.
19764.

Megvehető
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71

  Kosárba
  Eltávolítás
Hofer Tamás - Fél Edit: Magyar népművészet. Bp., 1975, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19765.

Megvehető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

  Kosárba
  Eltávolítás
Neszmélyi-Benkő: Leszovszky György élete és munkássága. Bp.-Kaposvár, 2024. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19766.

Megvehető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

  Kosárba
  Eltávolítás
[Műszaki rajz] Hétvégi ház terve. Homlokzatrajz, oldalmetszet és alaprajzok. Méret: 1: 50. Simon Antal okleveles építész munkája. Aláírt, dátumbélyegzett, stencilezett másolat (1968). Budapest, 1968. Stencilezett tervmásolat. Mérete: 335x350 mm. Építészeti tervünk a késő 1960-as évek magánépítészeti formakincsébe avat be. A 25 négyzetméter alapterületű hétvégi ház lakóhelyiséggel, főzőfülkével és terasszal büszkélkedhetik, a tervező magában álló, bokrokkal körülvett, csapott tetejű, kéményes és ablakai révén napfényes nyaralót tervezett, amely azonban mellékhelyiségek híján huzamosabb tartózkodásra nem alkalmas. Tervünk a ház alaprajzát, keresztmetszeti rajzát, valamint valamennyi homlokzatának rajzát tartalmazza, egységesen 1:50 méretarányban. A terve alatt dátumbélyegzés, illetve a tervező megnevezése, feltételezhetően saját kézírásával. Építészeti tervünk tartalmazza az építész elérhetőségét is, telefonszáma azonban homályban marad. A tervlapon apró gyűrődés. Jó állapotú lap.
19767.

[Műszaki rajz] Hétvégi ház terve. Homlokzatrajz, oldalmetszet és alaprajzok. Méret: 1: 50. Simon Antal okleveles építész munkája. Aláírt, dátumbélyegzett, stencilezett másolat (1968). Budapest, 1968. Stencilezett tervmásolat. Mérete: 335x350 mm. Építészeti tervünk a késő 1960-as évek magánépítészeti formakincsébe avat be. A 25 négyzetméter alapterületű hétvégi ház lakóhelyiséggel, főzőfülkével és ...

Megvehető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

  Kosárba
  Eltávolítás
Bátki József: ,,Élő vonalak". A vonalak mozgása és kifejezése. Salgótarján, 1939. (Szerző - Stephaneum ny., Budapest). [6] p. + 60 t. Egyetlen kiadás. A rajztanárok egyesülete által ajánlott rajztechnikai kézikönyv gyermekek részére, a vonalrajz, a perspektíva technikáinak alapos részletezésével. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, Bátki József által illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon borítóban.
19768.

Bátki József: ,,Élő vonalak". A vonalak mozgása és kifejezése. Salgótarján, 1939. (Szerző - Stephaneum ny., Budapest). [6] p. + 60 t. Egyetlen kiadás. A rajztanárok egyesülete által ajánlott rajztechnikai kézikönyv gyermekek részére, a vonalrajz, a perspektíva technikáinak alapos részletezésével. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, Bátki József által illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon bor...

Megvehető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

  Kosárba
  Eltávolítás

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események