Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 528

19841.

Brenner, Anita: Idols Behind Altars. New York, 1929. Payson & Clarke Ltd. (Printed by J. J. Little and Ives Company). 1 t. (címkép) + 359 + [1] p. + 54 t. Első kiadás. Anita Brenner (1905-1974) lettországi bevándorlóktól származó mexikói antropológus, újságíró, munkássága java Mexikó társadalomtörténetével, kultúrájával és művészetével foglalkozik. 1929. évi kötetében, első önálló könyvében, illet...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

  Kosárba
  Eltávolítás
Weinhold, Rudolf:  Töpferwerk in der Oberlausitz. Beiträge zur Geschichte des Oberlausitzer Töpferhandwerks. (Dedikált.) Berlin, 1958. Akademie-Verlag (VEB Werkdruck, Gräfenhainichen). VIII + 200 + [2] p. + 25 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,An meinem lieben Freund István Vincze: Rudolf Weinhold". Rudolf Weinhold (1925-2003) német néprajztudós, elsősorban a népi fazekasság és szőlészet néprajzával foglalkozott. Monográfiája a mai cseh-lengyel-német régióban fekvő Felső-Lausitz fazekasiparának történetét vizsgálja. (Veröffentlichungendes Instituts für Deutsche Volkskunde, Band 18.) Prov.: Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19842.

Weinhold, Rudolf: Töpferwerk in der Oberlausitz. Beiträge zur Geschichte des Oberlausitzer Töpferhandwerks. (Dedikált.) Berlin, 1958. Akademie-Verlag (VEB Werkdruck, Gräfenhainichen). VIII + 200 + [2] p. + 25 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,An meinem lieben Freund István Vincze: Rudolf Weinhold". Rudolf Weinhold (1925-2003) német néprajztudós, elsősorban a népi fazekasság és szőlészet néprajzával fo...

Megvehető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

  Kosárba
  Eltávolítás
19843.

Megvehető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

  Kosárba
  Eltávolítás
19844.

Megvehető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

  Kosárba
  Eltávolítás
Katalógus tétel, többségében képzőművészet, néhány fotóművészet, össz. 39 db: Czóbel 90 éves; Gedő Ilka 1980; Szolnoki Művésztelep kiállítása 1961 és 1966; Gadányi Jenő, 2000; Komoróczky Tamás, 2 db; Kovács Attila 1994; Salgótarjáni Tavaszi Tárlat 1975 és 1979; Ádám Zoltán (é.n., 2004 k.); Kerekes Gábor 1995; Káldi Katalin 2005; Pácser Attila (6 db); Szabó Gyula 2008; Grafikák Kállai Ernő hagyatékából, 1984; Bene Géza 1998; Rozsda Endre 1999; Varkoly László 1987; stb.
19845.

Katalógus tétel, többségében képzőművészet, néhány fotóművészet, össz. 39 db: Czóbel 90 éves; Gedő Ilka 1980; Szolnoki Művésztelep kiállítása 1961 és 1966; Gadányi Jenő, 2000; Komoróczky Tamás, 2 db; Kovács Attila 1994; Salgótarjáni Tavaszi Tárlat 1975 és 1979; Ádám Zoltán (é.n., 2004 k.); Kerekes Gábor 1995; Káldi Katalin 2005; Pácser Attila (6 db); Szabó Gyula 2008; Grafikák Kállai Ernő hagyaték...

Megvehető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

  Kosárba
  Eltávolítás
19846.

Megvehető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

  Kosárba
  Eltávolítás
2000-2005 Kassák Múzeum 4 db kiadványa,  Legkedvesebb képeim, 20. századi magyar művészet magyar író hagyatékából, 20. századi magyar alternatív műhelyiskolák (2x) + 1996-2006 2 db Kassák Múzeumos meghívó. + 1988 Szépművészeti Múzeum Új szerzemények 1978-1988.
19847.

Megvehető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

  Kosárba
  Eltávolítás
19848.

Megvehető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

  Kosárba
  Eltávolítás
19849.

Megvehető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

  Kosárba
  Eltávolítás
19850.

Megvehető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

  Kosárba
  Eltávolítás
Dorotheum árverési katalógus, fotók témában, 2017
19851.

Megvehető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

  Kosárba
  Eltávolítás
1947-1948 Fővárosi Népművelési Központ kiállítási prospektusai, 4 db: Budapest népe a művészetben; Kisplasztikai és grafikai kiállítás, Önarckép-kiállítás, A magyar tájképfestészet. Bp., Székesfővárosi Házinyomda. Kihajtható prospektusok. Változó állapotban.
19852.

Megvehető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

  Kosárba
  Eltávolítás

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események