Csánky Dénes: Száz év magyar festészete. A kiállítást az Orsz. M. Szépművészeti Múzeum anyagából rendezte és katalógust írta: Csánky Dénes. Győr Sz. Kir. Város Jubileumi Kiállításai II. Győr, 1943, Győr Sz. Kir. Város, 46+2 p.+8 t. Kiadói papírkötés.
Művészet és ellenség. Szerk.: Legéndy Péter. Kovács Attila rajzaival. Szenci Molnár Társaság: Budapest, 1997. 123p. Kiadói papírkötésben. Matits Ferenc művészettörténész számára DEDIKÁLT.
Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola 1778-1978. M. Kiss Pál és Lyka Károly bevezetőivel. Bp., 1978, Képző- és Iparművészeti Lektorátus. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
Nékám Lajosné: Régi magyar patikák. Bp., 1971, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Ló és lovas ábrázolása a magyar művészetben. Kiállítási katalógus. Bp, 1971, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és az Országos Lótenyésztési Felügyelőség. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Papírkötésben, kissé sérült gerinccel.
Dr. Moesz Gusztáv: A házigomba és az épületek elgombásodása. Népszerű Természettudományi Könyvtár 18. Bp., 1934, Kir. M. Természettudományi Társulat, 206 p. Kiadói papírkötés, néhány szamárfüles lappal.
Csaplár Ferenc: Avantgárd és proletkult: a Munka-kör. Bp., 1988., Kassék Emlékmúzeum és Archívum, kihajtható kiállítási prospektus. + 1981 Hungarian art 1920-1970. Boston, Northeastern University Art Gallery, kihajtható kiállítási prospektus. A kiállított anyag jelentős része Paul Kovesdy és Paul és Noemi Pfeffer gyűjteményéből származik.