2 000 Ft
Károlyi Árpád: A magyar alkotmány fölfüggesztése 1673-ban. Budapest, 1883. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) 68 p. Károlyi Árpád (1853-1940) történész, levéltáros, főként a 16-17. századi magyar és erdélyi politikatörténettel foglalkozott, bécsi levéltári források alapján. Példányunk fűzése laza, az első borítón régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. (Értekezések a történelmi tudományok köréből. XI. kötet, III. szám.) Pamlényi 99. o. Fűzve, sérült, hiányos, javított kiadói borítóban.