Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 67

Bihari Zoltán: Magyar cukrászdák és kávéházak. H.n., 2018, Nemzeti Értékek. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel, címlapon magánkönyvtári bélyegzéssel.
20000.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
[Magyar Elek]: Az Ínyesmester szakácskönyve. 2500 recept. 15-20.000 példány. Budapest, 1933. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 510 + [2] p. A kötet szerzője Magyar Elek (1875-1947) újságíró, gasztronómiai író. Újságírói munkája során egyaránt írt tárcákat a régi Budapestről, politikai cikkeket, kritikákat, sport- és lóverseny-tudósításokat. Szerteágazó érdeklődése tetten érhető receptkönyvében, melynek gazdag receptúra-gyűjteményét gasztro-kulturális kitérők tarkítják, e kitérőkben számos, az étkezési kultúrához kötődő, személyes lóversenypálya környéki és újságírói anekdotát oszt meg, tárcaírásokat közöl a pesti kulináris kultúráról, cukrászdákról és kávéházakról, illetve erősen véleményez egynémely gasztronómiai rémtettet. Az összetéveszthetetlen stílusú szerző névtelenül vezette ,,Ínyesmester" című gasztronómiai tárcarovatát a Pesti Hírlapban, a szöveg jó része onnan került át a kötetbe. A munka első kiadása 1932-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az előzékeken halvány foltosság és javítás, példányunk fűzése kissé meglazult. Horváth 1004. Éliás-Szántó 47.2. Feliratozott, illusztrált, sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, az oldalsó lapszéleken apró, halvány foltosság.
20001.

[Magyar Elek]: Az Ínyesmester szakácskönyve. 2500 recept. 15-20.000 példány. Budapest, 1933. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 510 + [2] p. A kötet szerzője Magyar Elek (1875-1947) újságíró, gasztronómiai író. Újságírói munkája során egyaránt írt tárcákat a régi Budapestről, politikai cikkeket, kritikákat, sport- és lóverseny-tudósításokat. Szerteágazó érdeklődése tetten érhető receptkönyvében, me...

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Arányi Mária: A kis háziasszony. Bp.,(1942.),Rózsavölgyi, 256 p.+XXXII (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
20002.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
François Collombet - Jean-Paul Paireault: Grands et petits Vins de France. Préface en hommage á Jean Carmet. Paris, 1958., Éditions Hatier. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20003.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Ravasz László: Cukrászipari technológia. Bp., 1964, Közigazgatási és Jogi. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói nyl-kötés, foltos borítóval, a lapok felső sarkai foltosak.
20004.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Cooking and Baking by Gas. Bp., Kossuth Press. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20005.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14
Minimális ajánlat:
4 600 Ft
4 600 5 500 6 000
Szakál László: Terítéken a paprika... Régi ételek, anekdotákkal fűszerezve. A szerző, Szakál László (1946-) által Békés Attila MÚOSZ Aranytoll-díjas hírlapíró, mandolinművész, a "mandolinkirály" részére DEDIKÁLT példány! Bp., 2000, Tax és Társa. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20006.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14
Minimális ajánlat:
4 600 Ft
4 600 5 500 6 000
Dr. Rosenberg László - Dr. Hetényi Géza: Diétás beteg szakácskönyve I-III. és V. kötet. Bp., é.n. Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötés, borítók széle részben apró szakadásokkal, I. kötet borítója kissé foltos, III. kötet ragasztása részben elengedett.
20007.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Kozák László: Juhtenyésztés. Bp., 1921, Pallas. 2. kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, foltos címlappal.
20008.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Édes jubileum. 160 éves Debrecenben a cukrászat. 160 süteményrecepttel! Debrecen, 1977, HBM Vendéglátó Vállalat. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20009.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
2 db - Dr. Sántha László: Szőlő kártevői. + s. Bíró Géza: Szőlő, must, bor. Növényvédelem és kertészet könyvtára. 1934, 1936. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
20010.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Rapaics Raymund: A magyarság virágai. A virágkultusz története. Bp., 1986, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, intézményi bélyegzővel.
20011.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események