Bihari Zoltán: Magyar cukrászdák és kávéházak. H.n., 2018, Nemzeti Értékek. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel, címlapon magánkönyvtári bélyegzéssel.
[Magyar Elek]: Az Ínyesmester szakácskönyve. 2500 recept. 15-20.000 példány. Budapest, 1933. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 510 + [2] p. A kötet szerzője Magyar Elek (1875-1947) újságíró, gasztronómiai író. Újságírói munkája során egyaránt írt tárcákat a régi Budapestről, politikai cikkeket, kritikákat, sport- és lóverseny-tudósításokat. Szerteágazó érdeklődése tetten érhető receptkönyvében, me...
François Collombet - Jean-Paul Paireault: Grands et petits Vins de France. Préface en hommage á Jean Carmet. Paris, 1958., Éditions Hatier. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Ravasz László: Cukrászipari technológia. Bp., 1964, Közigazgatási és Jogi. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói nyl-kötés, foltos borítóval, a lapok felső sarkai foltosak.
Szakál László: Terítéken a paprika... Régi ételek, anekdotákkal fűszerezve. A szerző, Szakál László (1946-) által Békés Attila MÚOSZ Aranytoll-díjas hírlapíró, mandolinművész, a "mandolinkirály" részére DEDIKÁLT példány! Bp., 2000, Tax és Társa. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Dr. Rosenberg László - Dr. Hetényi Géza: Diétás beteg szakácskönyve I-III. és V. kötet. Bp., é.n. Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötés, borítók széle részben apró szakadásokkal, I. kötet borítója kissé foltos, III. kötet ragasztása részben elengedett.
2 db - Dr. Sántha László: Szőlő kártevői. + s. Bíró Géza: Szőlő, must, bor. Növényvédelem és kertészet könyvtára. 1934, 1936. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
Rapaics Raymund: A magyarság virágai. A virágkultusz története. Bp., 1986, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, intézményi bélyegzővel.