Benedek Elek:
A csudafa. Mesék. Jaschik Álmos színes képeivel.
Budapest, 1927. Aczél Testvérek - Uránia Könyvkiadóvállalat (Otthon-nyomda). 1 t. (színes címkép) + 96 p. + 7 t. (színes). Első kiadás.
Benedek Elek (1859-1929) kései meseciklusát Jaschik Álmos grafikusművész szürreális képei kísérik. Az első repülő előzék és a címkép fűzése kissé laza, példányunk fűzése megerősítve.
Aranyozott, Jaschik Álmos rajzával illusztrált kiadói egészvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltosság. Jó példány.