Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 25

Domonkos László: In memoriam Kratochvil Károly. Bp., 2019., Nemzetstratégiai Kutatóintézet - Méry Ratio. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19415.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
Simon Vilmos:  Hadak útja. Győzelmes hadseregünk nyomában. Budapest, 1916. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (A Nyugat nyomdája). Egyetlen kiadás. Simon Vilmos (1876-1935) hírlapíró, haditudósító. A századfordulón részt vett az angol-búr háborúban, komoly sérülésekkel később hírlapírónak állt. Az Egyetértés, később a Pesti Hírlap állandó tudósítója. Az első világháborút közvetlenül megelőző balkáni háborúkban harctéri riporterként szerepelt, az első világháború galíciai frontján pedig a Pesti Hírlap fő tudósítója. Sajátos szemszögű beszámolókban örökíti meg a körülzárt Przemysl erődéért vívott harcot, illetve Lemberg orosz megszállását. A címlapon és az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Az első ív két levelének fűzése a gerincnél megerősítve, a bekötött első borító fűzése meglazult. Poss.: A kecskeméti főgimnázium ifjúsági könyvtára. Korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a színes, illusztrált első kiadói borító bekötve.
19416.

Simon Vilmos: Hadak útja. Győzelmes hadseregünk nyomában. Budapest, 1916. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (A Nyugat nyomdája). Egyetlen kiadás. Simon Vilmos (1876-1935) hírlapíró, haditudósító. A századfordulón részt vett az angol-búr háborúban, komoly sérülésekkel később hírlapírónak állt. Az Egyetértés, később a Pesti Hírlap állandó tudósítója. Az első világháborút közvetlenül megelőző balkán...

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500
19417.

Seeckt vezérezredes, [Hans von]: Egy katona gondolatai. Fordította Németh József. Budapest, 1929. (A szerző kiadása - Pallas Rt. ny.) 155 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Hans von Seeckt (1866-1936) porosz vezérezredes, katonai gondolkodó, az első világháború keleti frontján jelentős sikereket elérő August von Mackensen német tábornagy vezérkari tisztje. A háborús összeomlás után Hans von Seeckt ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
A magyar katona vitézségének ezer éve. I-II. kötet. Szerk.: Pilch Jenő. Horthy Miklós kormányzó, József kir. herceg tábornagy és Gömbös Gyula miniszterelnök, honvédelmi miniszter bevezető soraival. Bp., [1933], Franklin. Szövegközi és egészoldalas képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19418.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Számvéber Norbert: Nehézpáncélosok. A német 503. nehézpáncélos-osztály magyarországi harcai. Bp., 2000, Paktum Nyomdaipari Társaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19419.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Simon Sándor - Szabó Péter: Kiskunok a Don-kanyarban. Kiskunfélegyháza, 1998. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19420.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Williamson, Gordon: A hűség a becsületem. Egykori SS-katonák visszaemlékezései. 1998, Hajja &amp; Fiai. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19421.

Williamson, Gordon: A hűség a becsületem. Egykori SS-katonák visszaemlékezései. 1998, Hajja & Fiai. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Bús János-Szabó Péter: Béke poraikra... I. köt. Dokumentum-emlékkönyv a II. világháborúban a keleti hadműveletek során /a történelmi Magyarország területén/ nyugati hadműveleti területén elesett és nyugati hadifogságban meghalt magyar katonákról és munkaszolgálatosokról, Bp., 1999, Varietas '93 Kft. Kiadói kartonált papírkötésben, régi könyvtári példány, kissé sérült, javított gerinccel.
19422.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Marjay Frigyes: Szegedtől - Uzsokig... 1919-1939. Bp., [1939], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 203+(1) p.+ XXXII (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-1946-ban betiltott könyvek listáján.
19423.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
vitéz Náray Antal-vitéz Berkó István: Légitámadás! Bp., é.n., A Kir. M. Egyetemi nyomda. Nagyon gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19424.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Balassa Imre: Front. Regény milliók életéből. Pengős Regények. Bp., é.n. [1931?], Palladis, 269+(3) p.Kiadói papírkötés
19425.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Háborús album. A világháború történelme képekben. Szerk.: Tábori Kornél. Bp., [1915], Pesti Napló (Jókai Ny.), 240 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. A borító, a belső kötéstáblák és szennylapok Földes Imre (1881-1948) grafikus munkái. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, erősebben sérült, a fűzéstől elváló borítóval és gerinccel, egy lap kettészakadt (de mindkét fele megvan).
19426.

Háborús album. A világháború történelme képekben. Szerk.: Tábori Kornél. Bp., [1915], Pesti Napló (Jókai Ny.), 240 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. A borító, a belső kötéstáblák és szennylapok Földes Imre (1881-1948) grafikus munkái. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, erősebben sérült, a fűzéstől elváló borítóval és gerinccel, egy lap kettészakadt (de mindkét fele megva...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események