https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
Folyamatos online aukciók
Tétel

Seeckt vezérezredes, [Hans von]: Egy katona gondolatai. Fordította N...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül

Licitálható

Licitálok:

4 000 4 800 5 500

 

1

Kikiáltási ár:

4 000 Ft
10,36 EUR, 11,43 USD

Ajánlatok száma:

0

Minimális ajánlat:

4 000 Ft

Leírás:

Seeckt vezérezredes, [Hans von]: Egy katona gondolatai. Fordította Németh József. Budapest, 1929. (A szerző kiadása - Pallas Rt. ny.) 155 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Hans von Seeckt (1866-1936) porosz vezérezredes, katonai gondolkodó, az első világháború keleti frontján jelentős sikereket elérő August von Mackensen német tábornagy vezérkari tisztje. A háborús összeomlás után Hans von Seeckt szervezte újjá a Weimari Köztársaság haderejét, szemléletváltoztató, átfogó reformjaiból később sokat profitált a Wehrmacht is. Szellemes tömörséggel megírt esszésorozatában a pacifizmus, a militarizmus, az imperializmus kiforgatott jelszavainak természetéről elmélkedik. Stílusmutatvány: ,,Három dolog - az ostobaság, a bürokrácia és a jelszavak - ellen hiába küzd az emberi elme. Abban hasonlítanak egymáshoz, hogy bizonyos fokig mindenik szükséges. Az ostobaság elleni reménytelen küzdelmet okosabb kortársaimnak engedem át, a katonai bürokráciával szemben pedig máris vesztesnek érzem magamat. De harcra akarok kelni néhány katonai jelszó ellen. [...] Imperializmus. Imperialista mindig az a másik fél, akinek nyílt vagy burkolt hódító vágya ellen állítólag védekezni kell. Csak az angoloknak van joguk hozzá, hogy az empire fogalom az egész földet körülölelő hatalmuk büszkeségét tükrözze vissza; az összes többi népek imperializmusa merénylet a világbéke ellen". A szerző egynémely (ideológiai szitokszóvá alakított) katonai műszó és katonai elmélet elemzése után kitér néhány kiemelkedően fontos hadvezér és uralkodó pályájának elemzésére (II. Frigyes, Napóleon), illetve az állam, a gazdaság, a haderő és a geopolitika összefüggésében értelmezi az első világháború végkimenetelét. A címlapon és a belív néhány oldalán apró, halvány foltosság. Aranyozott, foltos kiadói egészvászon kötésben, enyhén foltos lapszélekkel.

Megosztás:

Facebook

Tétel fotót készítette : ufk

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz