(Kibédi) Varga Sándor:
Hogyan lehetséges a filozófia mint tudomány? Az ismeretelmélet fogalma és funkciója a filozófia életében. (Aláírt.)
Budapest, 1937. (Szerző - Sárkány Nyomda Rt.) 26 p. Egyetlen kötetkiadás.
A címoldalon - az egykori dedikáció nyomai alatt - a szerző saját kezű aláírása. Kibédi Varga Sándor (1902-1986) filozófus rövid értekezése először az Athenaeum folyóirat 1934. évi 1-3. füzetében jelent meg, csekély változtatásokat tartalmazó füzetkiadásunk egy, a szerző által kiadni szándékozott ismeretelméleti szakmunka hírnökeként jelent meg.
Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat az első kötéstáblán vörös címkén, az eredeti fedőborítók bekötve. Jó példány.