Megvehető
Kosárba Eltávolítás
20231.
478. Gyorsárverés maradékeladás
Könyvek: Társadalomtudomány
1 800 Ft
4,66 EUR, 5,14 USD
Nietzsche, Friedrich: Also sprach Zarathustra. Ein Buch für Alle und Keinen. Mit Peter Gasts Einführung und einem Nachwort von Alfred Baeumler. [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck von G. Kreysing). 1 t. (címkép) + [8] + 426 + [2] + 42 + [2] p. Friedrich Nietzsche (1844-1900) német filozófus harmadik korszakának nyitó műveként írta meg talányos nyelvezetű, prózaversekben bővelkedő filozófiai művét, a Zarathustrát, morál-ellenes filozófiája alapvetését. A Zarathustra metaforákban bővelkedő szövege könnyen félreértelmezhető, de az bizonyos, hogy Nietzsche gondolkodásának számos eleme itt merül fel erős igénnyel, vallás- és morálkritikája, az emberfeletti ember eszméje, a célelvű fejlődést tagadó örök visszatérés gondolata, illetve a hatalom akarásának mint alapelvnek koncepciója. A filozófus későbbi önéletrajzi írásában, az Ecce homo-ban a Zarathustrát élete fő művének tekintette. A négy részben íródott munka 1883-1885-ben jelent meg, magyarul először 1907-ben, az első magyar Nietzsche-fordítások egyikeként. 1930. évi kiadásunk érdekessége a Nietzsche-életmű gondozója, Nietzsche közeli barátja, a Heinrich Köselitz (Peter Gast) zeneszerző által írt bevezető. Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy. (Kröners Taschenausgabe. Band 75.) Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.